PŚ w Oberhofie. Sztafeta polskich biathlonistek na ósmym miejscu

Sztafeta polskich biathlonistek zajęła ósme miejsce w biegu na 4x6 km w Pucharze Świata. Najlepsze okazały się Francuzki, które przerwały dominację Niemek, te były drugie. Trzecie miejsce zajęła Szwecja.

Polki znacznie poprawiły się w stosunku do swojego poprzedniego występu w sztafecie w Annecy, gdzie zajęły 14. lokatę. Biało-czerwone wystąpiły w składzie: Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska.

Biegnąca jako pierwsza Hojnisz zaliczyła w sumie cztery pudła i swoją zmianę zakończyła z minutą straty do liderki. Dodatkowo Gwiazdoń musiała przebiec dwie karne rundy i Polki już były pewne, że nie będzie miejsca w okolicach podium. Trzecia Guzik zdołała odrobić dwie lokaty (z 11. na 9.), a Nowakowska wyprzedziła jeszcze Japonkę. W rezultacie dało nam to ósme miejsce.

Najlepsze okazały się Francuzki, które przerwały serię zwycięstw Niemek. Co interesujące, reprezentantki Niemiec wygrywały wszystkie sztafety od początku sezonu 2016/17. Trzecie miejsce przypadło Szwedkom.