Kobayashi wygrywa kwalifikacje. Stoch drugi! Komplet Polaków w konkursie

Junshiro Kobayashi wygrał kwalifikacje do trzeciego konkursu TCS w Insbrucku. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Richard Freitag. W czwartkowym konkursie zobaczymy komplet Polaków.

Kobayashi wygrał kwalifikacje do trzeciego konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Innsbrucku (HS130). Japończyk oddał skok na 131 metrów. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, który poleciał 127,5 metra, ale zrobił to z obniżonego rozbiegu. Tuż za Polakiem uplasował się Richard Freitag (125 m).

Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki, który popisał się świetnym lotem na 129,5 metra. W dziesiątce znalazł się także Stefan Hula, który był ósmy (129 metrów). 20. miejsce zajął Maciej Kot (123 m), 25. Jakub Wolny (122 m), a pozycja numer 38. przypadła debiutującemu w Pucharze Świata Tomaszowi Pilchowi (119,5 m). Tuż za nim był  Piotr Żyła (118 metrów). Oznacza to, że konkursie zobaczymy komplet Polaków. 

Środowe skoki rozgrywane były w bardzo złych warunkach atmosferycznych. Zawodnikom mocno przeszkadzał deszcz i spory wiatr, który sprawił, że odwołano drugą serię treningową, a kwalifikacje przerwano na ponad 30 minut. Prognozy pogody mówią jednak, że w czasie czwartkowego konkursu będzie znacznie lepiej, choć też możliwe są podmuchy.

Zakaz wywiadów dla Stocha

W związku z tym, że skoczkowie mieli bardzo długie i nerwowe popołudnie spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi  Stefan Horngacher zdecydował, że polski skoczek nie będzie udzielał żadnych wywiadów i od razu po kwalifikacjach pojechał do hotelu. Szkoleniowiec nie chciał narażać lidera TCS na dodatkowe moknięcie na deszczu i wychłodzenie organizmu. Lider polskiej kadry przejdzie więc odnowę biologiczną i do czwartku powinien postawić jedynie na regenerację organizmu. 

Pary KO konkursu w Innsbrucku: 

Tomasz Pilch - Stephan Leyhe
Kamil Stoch - Markus Schiffner
Dawid Kubacki - Jarkko Maeaettae
Stefan Hula - Florian Altenburger
Maciek Kot - Noriaki Kasai
Jakub Wolny - Peter Prevc
Piotr Żyła - Karl Geiger

Wydaje się, że zdecydowanie najtrudniejsze zadania czeka Tomasza Pilcha, który trafił na coraz lepiej skaczącego Stephana Leyhe. Równie ciężkie zadanie czeka Jakuba Wolnego, bo w swojej parze będzie rywalizował z Peterem Prevcem. 

Bardzo wyrównany powinien być także pojedynek Piotra Żyła z Karlem Geigerem. Polak nie jest w najlepszej dyspozycji, ale Żyła przyzwyczaił, że w zawodach zawsze skacze lepiej niż w kwalifikacjach. Maciej Kot powinien poradzić sobie z Noriakim Kasaim, który boryka się z dużymi problemami w tym sezonie. Zarówno Kamil Stoch, jak i Dawid Kubacki i Stefan Hula są zdecydowanymi faworytami w swoich parach KO.

Początek czwartkowego konkursu o godzinie 14. Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live.