Sport.pl

Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch powiększa przewagę

Kamil Stoch wygrał dwa pierwsze konkursy 66. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Po zwycięstwie w Oberstdorfie Polak okazał się najlepszy również w Ga-Pa i powiększył swoją przewagę nad rywalami w klasyfikacji TCS.

Polak w dwóch konkursach zdobył łącznie 563.1 pkt. Wyprzedza drugiego Richarda Freitaga o 11.8 pkt i trzeciego Dawida Kubackiego o 32.3 pkt. Co ważne, z walki o zwycięstwo odpadł Stefan Kraft. Zwycięzca poprzedniego sezonu nie awansował do drugiej serii w Ga-Pa i w klasyfikacji TCS zajmuje 27. miejsce - ma aż 182.9 pkt straty do Stocha. Tej straty nie da się odrobić.

Kolejne dwa konkursy odbędą się w Austrii - 4 stycznia w Innsbrucku i dwa dni później w Bischofshofen, gdzie Stoch przed rokiem przypieczętował swój triumf w poprzedniej edycji TCS.

Klasyfikacja TCS po dwóch konkursach:

1. Kamil Stoch 563.1 pkt

2. Richard Freitag 551.3

3. Dawid Kubacki 530.8

4. Junshiro Kobayashi 526.3

5. Anders Fannemel 525.5

...

16. Stefan Hula 492.4

17. Maciej Kot 492.3

24. Piotr Żyła 465.4

46. Jakub Wolny 113.6

Awans Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej PŚ >>

Komentarze (29)
Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch powiększa przewagę
Zaloguj się
 • ukos

  Oceniono 11 razy 9

  Prowadzenie o 11,8 pkt przed pozostającymi jeszcze dwoma konkursami to nie jest duża przewaga, więc może powstrzymajcie się od podbijania bębenka. Stoch to wielki mistrz, ale mistrzom też trafiają się (tfu, tfu, na psa urok!) gorsze występy.
  Chociaż to dmuchanie balona ma też pewną, jedną, jedyną zaletę. W razie porażki naszych pewną nagrodą pocieszenia jest zobaczyć, głupią, rozdziawioną gębę dmuchacza. Taki kretyn w ogóle nie zdaje sobie sprawy, jak żywą niechęcią darzą go kibice. No ale bałwan nigdy nie wie, że jest bałwanem - gdyby wiedział, to nie byłby bałwanem.

 • antymemo

  Oceniono 10 razy 6

  Z TVPIs, ważenie po zawodach, Wł. Szaranowicz:
  "Zwróćcie uwagę, jak oni stają na tej wadze, lekko uginając nogi"
  A waga na to: niemożliwe !

 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 6

  Moje gratulacje.

 • Pawel Partyka

  Oceniono 5 razy 3

  Miło poczytać po powrocie z Sylwestra o sukcesach Polaków :)

 • yosemitesam

  0

  Kamil wszedł na właściwe tory i oby z nich nie schodził aż do olimpiady.

 • tad-tad

  Oceniono 2 razy -2

  Górski , jeśli los był niełaskawy i nie dał rozumu , to po co to rozgłaszać .

 • i_v_k_a

  Oceniono 8 razy -4

  ,,Kamil Stoch wygrał dwa pierwsze konkursy 66. edycji Turnieju Czterech Skoczni''......to ile może być pierwszych konkursów...więcej niż jeden?

 • kpinkara

  Oceniono 15 razy -11

  Ale dlaczego tych 2 skoczków trzymano tak długo na skoczni??? Jakoś niemiecka TV nie miała do pokazania ani czerwonego zeskoku ani łopocących na wietrze flag. Pewnie wiatr był nieobecny, a oni tak bardzo tęsknili za zwycięstwem swego skoczka, ze chcieli zamrozić Kamila. I Kamil chyba to widział, bo czasami widać było jak zaciskał zęby! I to po tym jak pokazał gospodarzom gdzie raki zimują! BRAWO!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX