Wellinger wygrywa w Niżnym Tagile. Dwóch Polaków w dziesiątce

Andreas Wellinger wygrał drugi konkurs indywidualny na skoczni w Niżnym Tagile. Drugie miejsce zajął Richard Freitag, a trzeci był Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął siódme miejsce. Tuż za nim był Maciej Kot.

Czwarty konkurs i czwarty zwycięzca w tym sezonie. W drugim konkursie w Niżnym Tagile najlepszy okazał się Andreas Wellinger (132m, 133,5m). Niemiec prezentował się zdecydowanie najlepiej i zasłużenie wygrał. Dla młodego zawodnika było to dopiero trzecie zwycięstwo w karierze.

Podium uzupełnił sobotni zwycięzca Richard Freitag (131m, 138 m), a także Stefan Kraft (128m, 133,5m).

Warto zaznaczyć, że w drugiej serii znakomity skok oddał Daniel Andre Tande, który po pierwszej rundzie zajmował dopiero 17. miejsce. W finale Norweg poleciał jednak aż 138,5 metra, co pozwoliło mu się przesunąć na piątą pozycję.

Polscy skoczkowie zaprezentowali się lepiej niż w sobotę, bo pierwszej dziesiątce było dwóch biało-czerwonych. Siódme miejsce zajął Kamil Stoch (123,5 m, 134 m), a ósme Maciej Kot (130 m, 132,5).

W drugiej dziesiątce znaleźli się Piotr Żyła (121,5 m, 131 m) - szesnasta pozycja. 19. miejsce zajął Dawid Kubacki (121,5 m, 126,5 m). U najlepszego skoczka lata pojawił się mały błąd, który uniemożliwił mu oddawanie dalekich lotów. Kubacki znów wybijał się bardzo wysoko, ale nie był w stanie odlecieć w drugiej fazie lotu.

Kolejne drobne punkty do swojego dorobku dołożył także Jakub Wolny (124,m, 121,5 m), który zajął 27. miejsce.

Stefan Hula udział w konkursie zakończył już po pierwszej serii. Polak trafił na złe warunki atmosferyczne, a jego skok również nie należał do najlepszych. Próba na 111,5 metra dała mu jednak dopiero 40. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Richard Freitag, który ma 270 punktów. Najlepszy z Polaków jest Kamil Stoch, który jest szósty (143 pkt.)

W przyszły weekend czekają nas zawody w niemieckim Titisee-Neustadt. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, w niedzielę czeka nas rywalizacja indywidualna.