PŚ w Niżnym Tagile. Komplet Polaków w konkursie. Eisenbichler najlepszy

Markus Eisenbichler wygrał kwalifikację przed sobotnimi zawodami w Niżnym Tagile. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce. Dawid Kubacki był siódmy.

Markus Eisenbichler wygrał klasyfikację przed sobotnimi zawodami w Niżnym Tagile (133,5 metra). Drugie miejsce zajął Johann Andre Forfang (132 m). Trzeci był Pius Paschke (132,5 m).

Kwalifikacje w Niżnym Tagile stały na bardzo wysokim poziomie. Najlepiej świadczy o tym wynik, który trzeba było uzyskać, aby zaliczyć awans do konkursu. 50 miejsce dawało osiągniecie minimum 121 metrów, co jest dobrym wynikiem na skoczni o punkcie K na 120 metrze.

W sobotnich zawodach zobaczymy komplet Polaków. Najlepszy okazał się Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce (131 metrów), nieco gorzej wypadł Dawid Kubacki, który był siódmy (130 metrów). Maciej Kot poszybował 129,5 metra i zajął 18 miejsce. Piotr Żyła był 22.(127 metrów), Stefan Hula 26. (125,5 metra). Najsłabszą pozycję zajął Jakub Wolny, który mimo skoku na 127,5 metra był dopiero 31.

Kwalifikacje były rozegrane w bardzo dobrych warunkach, a skoczkowie często zbliżali się do granicy 130 metrów, a zdarzyło się także kilka niezwykle dalekich prób, jak ta Andersa Fannemela na 135 metrów. Norwegowi mocno pomógł wiatr, dlatego był dopiero ósmy. Prawdziwy popis dali za to Niemcy, którzy w pierwszej dwunastce mieli aż sześciu swoich skoczków. Najlepszy w serii kwalifikacyjnej był Markus Eisenbichler, który osiągnął 133,5 metra.

W sobotę zaplanowano konkurs indywidualny, który rozpocznie się o godzinie 16.15.