MŚ w Lahti. Rezerwowi Polacy nie zachwycili. Słabe skoki na piątkowym treningu

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w pierwszej serii treningowej, Richard Freitag w drugiej. Piątkowy trening odpuściło jednak większość zawodników, w tym Polaków. W piątek na skoczni zobaczyliśmy tylko dwóch naszych reprezentantów - Jana Ziobrę i Stefana Hulę. Żaden z nich raczej nie ma szans, by wystąpić w sobotnim konkursie drużynowym. Początek zawodów o 16.15, relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Markus Eisenbichler był najlepszy spośród 23 skoczków, którzy stanęli na starcie pierwszego piątkowego treningu. Niemiec skoczył 127,5 metra, o pół metra krócej skoczył Robert Johansson, a trzecie miejsce zajął Karl Geiger. Najlepszy z Polaków - Jan Ziobro - uplasował się na szóstej pozycji (122,5 m), Stefan Hula był siedemnasty (114 m).

Na starcie drugiego treningu skoczków było jeszcze mniej (zabrakło najlepszego w pierwszej sesji Eisenbichlera). Najlepiej spisał się Richard Freitag, który oddał skok na odległość 125,5 m. Drugi był Roman Koudelka, trzeci - Stephan Leyhe. Niestety Polacy spisali się gorzej, niż w pierwszej sesji. Ziobro, po skoku na odległość 119 m, zajął ósme miejsce. A Stefan Hula skoczył ledwie 104 m i wyprzedził tylko czterech Kazachów.

Ziobro i Hula - co potwierdził tylko jeszcze piątkowy trening - mają minimalne szanse, by wystąpić w sobotnim konkursie drużynowym. Początek konkursu o 16.15, relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Kraft mistrzem, doskonały Żyła!

Mamy pierwszy medal na mistrzostwach świata w Lahti! Doskonały Żyła, Stoch znów lekko rozczarował CZYTAJ WIĘCEJ >>

Wzruszenie i dziwny wywiad Żyły

Piotr Żyła po zdobyciu brązowego medalu na mistrzostwach świata w Lahti nie krył wzruszenia. Emocje długo trzymały naszego reprezentanta, który udzielił dziwnego wywiadu po konkursie CZYTAJ WIĘCEJ >>

Więcej o: