MŚ w Lahti. Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje, Piotr Żyła drugi. Stoch przeskoczył skocznię!

Dawid Kubacki wygrał serię kwalifikacyjną przed sobotnimi zawodami w Lahti. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła. W kwalifikacjach znakomity skok oddał Kamil Stoch, który skoczył o 2,5 metra dalej niż oficjalny rekord skoczni.

Polscy skoczkowie potwierdzili swoją dominację w Lahti. Dawid Kubacki okazał się najlepszym zawodnikiem piątkowych kwalifikacji, a tuż za nim uplasował się Piotr Żyła. Co interesujące, trzecie miejsce zajął doświadczony Fin Janne Ahonen. To bardzo dobra informacja przed jutrzejszymi zawodami, a biało-czerwoni od początku mistrzostw potwierdzają swoją klasę.

W kwalifikacjach nie musieli brać udziału zarówno Maciej Kot, jak i Kamil Stoch, ale obaj pojawili się na starcie. Maciej Kot w trudnych warunkach poszybował na 97 metr i był to jeden z dłuższych skoków czołowej dziesiątki. Chwilę po nim na belce pojawił się Stefan Kraft, który postraszył rywali skokiem na odległość 99,5 metra. To co zrobił Kamil Stoch przeszło jednak najśmielsze oczekiwania. Polak miał bardzo dobre warunki i poszybował na 103,5 metra, co jest skokiem o 2,5 metra dłuższym niż dotychczasowy rekord skoczni. Niestety, mistrz świata z Val di Fiemme tuż po skoku złapał się za prawe kolano. Polak zmaga się z problemem przeciążenia od kwalifikacji w Lillehammer i przy każdym bardzo długim skoku pojawia się u niego silne ukłucie. Miejmy nadzieje, że fizjoterapeuta polskiej kadry Łukasz Gębala doprowadzi nogi Stocha do stanu używalności, bo w jutrzejszym konkursie trzeba będzie latać równie daleko.

Początek jutrzejszego konkursu o godzinie 16.30 Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live oraz w Eurosporcie.

Więcej o: