MŚ w Lahti. Pierwszy trening skoczków odwołany

Z powodu zbyt silnego wiatru jury zdecydowało o odwołaniu środowego treningu na skoczni normalnej w Lahti.

Od początku były wątpliwości, czy skoczkowie w środę będą mogli potrenować w Lahti. Przed południem organizatorom nie udało się przeprowadzić serii próbnej kobiet z powodu silnego wiatru. Średnia prędkość jaką zmierzono to 7 m/s, a porywy dochodziły nawet do 10 m/s. W takich warunkach bezpiecznie skakać się nie da i jury zdecydowało o odwołaniu męskiego treningu.

Na liście startowej do pierwszego treningu w fińskim Lahti było 81 skoczków, wśród nich sześciu Polaków. Podopieczni trenera Stefana Horngachera otrzymali numery startowe: 54 - Stefan Hula, 57 - Jan Ziobro, 64 - Dawid Kubacki, 71 - Piotr Żyła, 77 - Maciej Kot i 81 - Kamil Stoch.

Szkoleniowiec po czwartkowym treningu, o ile się on odbędzie, ogłosi skład czteroosobowego zespołu, który w piątek wystąpi w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na skoczni normalnej.

Kwalifikacje zaplanowane są na piątek o godz. 13.30. Wystąpi w nich po czterech zawodników w każdego kraju. W oficjalnym treningu wezmą udział także zawodnicy m.in. z Kazachstanu, Turcji czy Łotwy, którzy w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktów Pucharu Świata i ich szanse na awans do pierwszej serii sobotniego konkursu (16.30) są znikome.

Prognoza pogody w Lahti na najbliższe dni nie jest korzystna. Meteorolodzy spodziewają się wiatrów dochodzących nawet do 7 m/s.

Zobacz wideo

Mistrz i wicemistrz olimpijski z Soczi nie wystartują w Lahti

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił prośbę pięciorga zawieszonych za doping rosyjskich biegaczy narciarskich o prawo startu w rozpoczynających się w środę mistrzostwach świata w Lahti. W tym gronie znajdują się m.in. mistrz olimpijski z Soczi w biegu na 50 km techniką dowolną oraz wicemistrz w tej samej konkurencji. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Therese Johaug nie będzie odwoływać się od dyskwalifikacji za doping

Norweżka Therese Johaug, jedna z czołowych zawodniczek Pucharu Świata w biegach narciarskich ostatnich lat, nie zamierza odwoływać się od decyzji krajowej Konfederacji Sportu o 13-miesięcznej dyskwalifikacji za doping - poinformował jej menedżer Joern Ernst. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Komisja: Stosowanie leków na astmę przez norweskich narciarzy było legalne

Międzynarodowa komisja śledcza, powołana w celu zbadania masowego stosowania przez Norwegię lekarstw na astmę wśród biegaczy narciarskich, przedstawiła w czwartek końcowy raport, w którym stwierdziła, że w tych praktykach nie znalazła nic niezgodnego z prawem. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Więcej o: