MŚ w Lahti. Maciej Kot zaprezentował kask na mistrzostwa

Polscy skoczkowie przyzwyczaili do tego, że zawsze na najważniejsze imprezy sezonu przygotowują okolicznościowe kaski, które mają im dodać animuszu i pewności siebie. Pierwszym zawodnikiem, który zaprezentował nowy sprzęt jest Maciej Kot. Polak będzie straszył rywali niebezpiecznym kotem bengalskim.

Nasi skoczkowie we wtorek wylecieli do fińskiego Lahti, w którym od środy czekają ich pierwsze treningi przed mistrzostwami świata. O ile informacja, w jakich kombinezonach wystartują nasi zawodnicy do końca będzie owiana tajemnicą, to Maciej Kot pochwalił się swoim Facebooku filmikiem, w którym pokazuje proces malowania nowego kasku. - W końcu mój nowy kask jest gotowy! Szymon Chwalisz jak zwykle spisał się świetnie i efekty jego pracy są rewelacyjne. Mam nadzieję, że nowy kask przyniesie mi szczęście w nadchodzących mistrzostwach świata w Lahti - cieszył się Maciej Kot.

Maciej Kot przez wielu uznawany jest za czarnego konia nadchodzących mistrzostw. Polak wygrał dwa z ostatnich czterech konkursów Pucharu Świata rozgrywanych w Azji i dołączył do szerokiego grona potencjalnych zwycięzców. Kot może mieć także małą przewagę psychologiczną wynikającą z tego, że ostatni konkurs Pucharu Świata odbył się na normalnej skoczni w Pjongczang, a Zakopiańczyk okazał się w nim zdecydowanie najlepszy. Warto przypomnieć, że pierwszym konkursem na mistrzostwach świata będzie właśnie rywalizacja na mniejszym obiekcie - Jadę do Lahti realizować sprawdzony wcześniej plan - mówił Maciej Kot podczas konferencji prasowej tuż przed wylotem do Finlandii.

Twórcą grafiki na nowym kasku piątego zawodnika klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Szymon Chwalisz, który był także autorem poprzedniego rysunku. - Pierwsza grafika była śmieszna i komiksowa. Oboje doszliśmy do wniosku, że Maciej dorósł i zasłużył na poważny rysunek, więc namalowałem na jego kasku bengala. Umieszczony na kasku kot jest dość agresywny, dojrzały i mam nadzieję, że takie będą skoki Maćka - mówi Szymon Chwalisz

Pierwszą okazją do zaprezentowania nowego kasku będą środowe treningi, które rozpoczną się o godzinie 14. Kwalifikacje odbędą się w piątek, a konkurs główny w sobotę.

Zobacz wideo
Więcej o: