Sporty zimowe. Puchary Świata w skokach i biegach w TVP

Telewizja Polska nabyła od Eurosportu sublicencję do zawodów Pucharu Świata w skokach mężczyzn i biegach kobiet na trzy najbliższe sezony.

Telewizja Polska pokaże w TVP1 33 zawody PŚ w skokach narciarskich mężczyzn w każdym sezonie: Turniej Czterech Skoczni oraz 25 innych konkursów.

TVP już wcześniej pozyskała prawa do czterech zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Polsce (Zakopane i Wisła) oraz do mistrzostw świata w lotach narciarskich, które od 14 do 17 stycznia 2016 roku zostaną rozegrane w austriackiej miejscowości Tauplitz (transmisje w TVP1 i TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl).

TVP2 natomiast pokaże 20 zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet w sezonie. Na pewno będą transmitowane: inauguracja PŚ w Ruce oraz Tour de Ski. Pozostałe biegi w zależności od udziału w nich Justyny Kowalczyk, która chce się skupić przede wszystkim na stylu klasycznym.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska starty w PŚ będzie godziła z uczestnictwem w biegach długodystansowych z serii Ski Classics (transmisje w TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl), do których prawa już wcześniej zapewniła sobie TVP.

- Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że nabyliśmy sublicencję i że nadal będziemy pokazywać rywalizację skoczków i biegaczek. Odczuwam zadowolenie także ze współpracy z Eurosportem, która dobrze rokuje na przyszłość - powiedział dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz.

Jedyna taka talia kart! Stoch, Kowalczyk, Wlazły... [ZDJĘCIA]

Więcej o: