Ćwierćfinały łyżwiarzy szybkich i biathlonowa sztafeta, czyli rozkład dnia Sport.pl

Medalowa nadzieja biathlonowej sztafety kobiet, ćwierćfinały łyżwiarzy i łyżwiarek szybkich oraz półfinały turnieju hokeistów - to najciekawsze wydarzenia piątku na igrzyskach w Soczi. Poza tym gra m.in. T-Mobile Ekstraklasa. Relacje na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Od godz. 8.30 relacja Z Czuba i na żywo z igrzysk, a w niej m.in.:

Skicross kobiet . O godz. 8.45 rozpoczynają się eliminacje widowiskowej konkurencji narciarstwa dowolnego. Polskę reprezentować będzie Karolina Riemen-Żerebecka. Polka w Pucharze Świata zajmuje obecnie 12. miejsce, w pięciu zawodach PŚ zajmowała miejsca w czołowej dziesiątce.

Curling mężczyzn . O godz. 9.30 mecz o trzecie miejsce Szwecja - Chiny, a o godz. 14.30 w meczu o złoto zmierzą się Brytyjczycy z Kanadyjczykami.

Narciarstwo alpejskie . Kobiety będą rywalizować w slalomie. Pierwszy przejazd o godz. 13.45, drugi o godz. 17.15.

Łyżwiarstwo szybkie . W wyścigach ćwierćfinałowych polskie drużyny, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, rywalizować będą z Norwegią. Kobiety wystartują w piątek w drugiej parze - początek zawodów o 15.23 czasu polskiego, natomiast mężczyźni w trzeciej - początek o 14.30. Przed czterema laty w Vancouver złoty medal wśród kobiet zdobyły Niemki, wyprzedzając Japonki i Polki. W konkurencji mężczyzn triumfowali Kanadyjczycy przed USA i Holandią.

Biathlon, sztafeta kobiet 4x6 km . O godz. 15.30 ostatnia medalowa szansa dla Polek. Patrząc na wyniki z Soczi, oprócz mocnych Niemek, Ukrainek i Norweżek o medale powinny też walczyć Czeszki, Finki, Rosjanki, Białorusinki i Francuzki. Zmieścić się na podium będzie piekielnie ciężko.

Hokej - półfinały turnieju mężczyzn . Dwa wielkie hity w pałacu lodowym Bolszoj. O godz. 13 Szwecja zagra z Finlandią, a o godz. 18 mecz USA - Kanada.

Short track . Od godz. 17.30 rywalizacja kobiet na 1000 metrów, mężczyzn na 500 metrów oraz sztafety mężczyzn.

Poza tym dzieje się:

T-Mobile Ekstraklasa . O godz. 18 mecz Jagiellonii Białystok z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a o godz. 20.30 Pogoń Szczecin zmierzy się z Lechem Poznań.

PlusLiga . O godz. 18 mecz AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz.

Tauron Basket Liga . O godz. 18.30 mecz PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom, a o godz. 19 Asseco Gdynia - Śląsk Wrocław.

Bundesliga . Godz. 20.30. Schalke - Mainz.

Primera Division . Godz. 21. Valladolid - Levante.

Więcej o: