Soczi 2014 i nie tylko. Rozkład dnia Sport.pl. Medal w konkursie drużynowym skoczków?

W poniedziałek podczas drużynowego konkursu na dużej skoczni Kamil Stoch, Jan Ziobro, Maciej Kot i Piotr Żyła postarają się wyskakać kolejny medal dla Polski. Początek zawodów od godziny 18.15. Ale to nie wszystkie sportowe wydarzenia, jakie czekają nas w poniedziałek. W Ekstraklasie Piast Gliwice zagra z Wisłą Kraków, a w Serie A Hellas Werona podejmować będzie Torino.

Od godz. 6.00 Relacja na żywo Z czuba z igrzysk, a w niej m.in.:

Biathlon. Od 7.00 bieg na 15 km mężczyzn.

W 1998 roku na igrzyskach w Nagano swoje ostatnie olimpijskie medale zdobywał Bjoern Daehlie, a pierwsze - Ole Einar Bjoerndalen. 16 lat później norweski biathlonista ma szansę przebić osiągnięcia norweskiego biegacza. Jeśli w poniedziałek Bjoerndalen wygra bieg masowy na 15 km, zostanie najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii zimowych igrzysk.

Snowboard - Cross. Od godziny 8.00 eliminacje mężczyzn. Od 10.30 rozpoczną się finały.

Narciarstwo dowolne. Od 13.45 skoki akrobatyczne, eliminacje mężczyzn.

Bobsleje - dwójki. Od 15.30 3 i 4 ślizg mężczyzn.

Łyżwiarstwo figurowe. Party taneczne - taniec dowolny od godziny 16.00.

Biathlon. Rywalizacja kobiet na 12,5 km z udziałem Moniki Hojnisz i Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak. Biathlonistki mają rozpocząć zmagania o godzinie 16.

Hokej. Od 18.00 półfinały kobiet.

Skoki narciarskie - konkurs drużynowy. Pod nieobecność Kamila Stocha i Jana Ziobry najdalej na dwóch niedzielnych treningach na dużej skoczni w Soczi skakał Piotr Żyła. To wystarczyło, żeby zaufał mu trener Łukasz Kruczek. Początek konkursu drużynowego w poniedziałek o 18.15.

Będzie kolejny medal? Jak się okazuje, gdyby sobotnie skoki były zawodami drużynowymi, Polacy zdobyliby srebro, ustępując miejsca jedynie Japonii. Na najniższym stopniu podium znaleźliby się Słoweńcy.

Narciarstwo dowolne. Od 18.30 skoki akrobatyczne, finały mężczyzn.

Curling. Faza grupowa kobiet od godziny 6.00. Mężczyźni rozpoczną rywalizację o godzinie 11.00.

Inne wydarzenia:

Ekstraklasa. Mecz Piasta z Wisłą Kraków. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o 18:00.

Serie A. Torino z Kamilem Glikiem w skłądzie zagra na wyjeździe z Hellas Weroną. Będzie to spotkanie dwóch rewelacji tego sezonu, początek o 20:45.

Primera Division. W ostatnim starciu 24. kolejki hiszpańskiej Primera Division Malaga zagra z Realem Sociedad San Sebastian. Początek meczu o 22.

 
Więcej o: