Medal Kowalczyk? Rozkład dnia Sport.pl

W czwartek w Soczi liczymy na medal Justyny Kowalczyk. Mistrzyni olimpijska z Vancouver pobiegnie na swoim koronnym dystansie 10 kilometrów klasykiem. Początek biegu o godzinie 11. Warto też śledzić pojedynek Jerzego Janowicza z Niemcem Tommym Haasem w II rundzie turnieju ATP w Rotterdamie.

Od godz. 7.30 Relacja na żywo Z czuba z igrzysk, a w niej m.in.:

Slopestyle Od 7.15 rozpoczną się eliminacje mężczyzn. Finał od 10.30.

Skeleton Od godziny 8.30 1. i 2. zjazd kobiet.

Hokej na lodzie kobiet - grupa B. Od 9 mecz Japonia - Niemcy, a od 18 Szwecja - Rosja 14.

Hokej na lodzie mężczyzn - grupa B. Od 9 mecz Finlandia - Austria, a od 18 Kanada - Norwegia.

Short-track - 500 m Od godziny 11 finały kobiet.

Curling Od 11 faza grupowa mężczyzn (Wielka Brytania - USA, Szwajcaria - Rosja, Kanada - Dania, Norwegia - Szwecja)

Biegi narciarskie. 10 km st. klasycznym kobiet Dla nas najważniejsze wydarzenie czwartku i szansa medalowa. Justyna Kowalczyk, mistrzyni olimpijska z Vancouver, pobiegnie w Soczi na swoim koronnym dystansie 10 kilometrów klasykiem. - Pobiegnę najlepiej jak potrafię. Ostatni bieg na 10 km dał mi piąte miejsce. Dziesięć biegów przed nim dało mi miejsca pierwsze. Nie mam kalkulatora przy sobie, mam nogi, ręce i postaram się ich użyć najlepiej jak potrafię - zapowiada Polka. Oprócz Justyny Kowalczyk Polskę reprezentować będą Sylwia Jaśkowiec i Paulina Maciuszek.

Obstaw dzisiejszy wynik Justyny Kowalczyk. Wygraj książkę >>>

Short-track Od godziny 11 eliminacje rozpoczną mężczyźni.

Biathlon Od 15 bieg indywidualny mężczyzn na dystansie 20 km.

Łyżwiarstwo szybkie Finały kobiet na 1000 m od godziny 15.

Zdyskwalifikowana w biegu na 3000 m Katarzyna Bachleda-Curuś nie wystąpi w czwartkowej rywalizacji olimpijskiej na 1000 m - mówi drugi trener reprezentacji Witold Mazur. W Soczi wystartują Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska. - Dla Luizy Złotkowskiej, której jestem trenerem, ten start to przetarcie przed wyścigiem na 1500 m. Bieg na 1000 m jest potrzebny, aby uzyskała prędkość. Także na tym krótszym dystansie nie należy spodziewać się fajerwerków pod względem czasu i miejsca, ale oczekuję dobrego wyścigu - stwierdził trener reprezentacji Witold Mazur.

Curling Od 16 faza grupowa kobiet (Japonia - USA, Szwecja - Dania, Szwajcaria - Kanada, Rosja - Korea Płd.)

Łyżwiarstwo figurowe Od 16 zawody drużynowe, program krótki solistów - mężczyźni.

Saneczkarstwo Od 17.14 sztafeta.

Hokej na lodzie mężczyzn - grupa A. Od 13.30 mecz Słowacja - USA i Rosja - Słowenia.

Inne wydarzenia:

Turnieju ATP w Rotterdamie W I rundzie turnieju w Rotterdamie Jerzy Janowicz pokonał 3:6, 6:4, 6:4 Francuza Juliena Benneteau (nr 39 ATP). Rywalem Polaka w II rundzie turnieju ATP w Rotterdamie będzie doświadczony Niemiec Tommy Haas (36 l., nr 12 ATP).

Piłka ręczna 9. kolejka Ligi Mistrzów grupy B.

Po tych pojedynkach kolejność drużyn w tabeli może być bardzo interesująca, a o ostatecznym układzie zespołów zadecyduje ostatnia kolejka rozgrywek. Po ośmiu prowadzi THW Kiel (14 pkt) przed KIF Kolding i Vive Targi Kielce (po 10) oraz Orlenem Wisłą Płock (8).

Więcej o: