Soczi 2014 i nie tylko. Rozkład dnia Sport.pl. Pierwszy medal Kowalczyk i hit w Anglii

Igrzyska zaczynamy od pierwszej medalowej szansy Justyny Kowalczyk i kwalifikacji skoków narciarskich, a wydarzenia będziemy relacjonować na żywo już od godz. 7. Wiele dzieje się także poza olimpijskimi arenami. Sprawdź plan transmisji i zaplanuj dzień ze Sport.pl i aplikacją Sport.pl LIVE!

O igrzyskach czytaj też na blogu Pawła Wilkowicza, specjalnego wysłannika Sport.pl

Od godz. 7 Relacja na żywo Z czuba z igrzysk, a w niej m.in.:

Bieg łączony kobiet - godz. 11. Dla nas to najważniejsze wydarzenie soboty i pierwsza medalowa szansa Justyny Kowalczyk. - Część klasyczną pewnie skończymy dużą grupą, wszystko się rozstrzygnie na trasie łyżwowej - mówi przed biegiem . Oprócz niej Polskę reprezentować będą Kornelia Kubińska i Paulina Maciuszek.

Finał slopestyle mężczyzn - godz. 9.45. Snowboardowa konkurencja debiutuje na igrzyskach. Faworytem jest Kanadyjczyk Max Parrot.

Łyżwiarstwo szybkie, 5000 m mężczyzn - godz. 12.30 . Startuje dwóch Polaków. Sebastian Druszkiewicz i Jan Szymański.

Biathlon, sprint mężczyzn - godz. 15 . Startuje czterech Polaków - Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek.

Saneczkarstwo, jedynki mężczyzn, kwalifikacje - godz. 15.30 - Dwa ślizgi kwalifikacyjne, a wśród zawodników jeden reprezentant Polski - Maciej Kurowski.

Skoki narciarskie, skocznia normalna, kwalifikacje - godz. 17.30 . Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jan Ziobro - to czwórka Polaków, która powalczy o udział w konkursie głównym. Piątkowe treningi zdominował Kamil Stoch, który w pierwszej serii był drugi, a w dwóch pozostałych uzyskał największe odległości.

Inne wydarzenia:

Godz. 7.55. Rajd Szwecji - Robert Kubica

Ostatni dzień Rajdu Szwecji. Kierowcy mają do pokonania osiem odcinków specjalnych. Liderem rajdu jest Fin Jari-Matti Latvala, a Robert Kubica po dwóch wycieczkach poza trasę ma do niego ponad 24 minuty straty. Polak szans na walkę o dobrą lokatę w rajdzie już nie ma, ale każdy kilometr jest dla niego ważny. To jego pierwszy rajd w takich warunkach.

Godz. 13.45 - Liverpool - Arsenal

Hit Premier League. Lider z Londynu z Wojciechem Szczęsnym w bramce gra z walczącym o pierwszą czwórkę Liverpoolem. Faworyta sobotniego meczu wskazać trudno. Liverpool nie przegrał ostatnich 10 meczów (dziewięć zwycięstw i remis), Arsenal ma osiem meczów bez porażki, w tym sześć zwycięstw. W pierwszym meczu Arsenal wygrał 2:0.

Godz. 15.30 Werder Brema - Borussia Dortmund

Dortmundczycy są zdecydowanymi faworytami sobotniego meczu z Werderem. Ich sobotni rywal ma najgorszy bilans po 19 kolejkach od 39 lat i zajmuje 12. miejsce z 20 punktami. W pierwszym meczu jesienią Borussia wygrała dzięki bramce Roberta Lewandowskiego.

Godz. 20. Real Madryt - Villarreal

Real Madryt dogonił w tabeli Barcelonę, ale w meczu z Athletikiem Bilbao nie zachwyciło. Dodatkowo z boiska z czerwoną kartką wyleciał Cristiano Ronaldo i został przez ligę zawieszony na trzy mecze. Portugalczyk w sobotnim meczu z piątym w ligowej tabeli Villarrealem nie zagra. W pierwszym meczu był remis 2:2.

Godz. 22. Almeria - Atletico

Atletico gra o utrzymanie pierwszego miejsca w Primera Division. Zadanie ma dość łatwe, bo mierzy się z dopiero 17. w tabeli Almerią. W pierwszym meczu piłkarze z Madrytu wygrali 4:2.

Polska kadra na Soczi 2014 - zobacz, za kogo będziesz trzymać kciuki! Kliknij, aby obejrzeć galerię

Więcej o:
Copyright © Agora SA