Sport.pl Ekstra. Jaki był 2013 rok w sporcie?

Czekamy na sukcesy piłkarzy i siatkarzy w spokoju, bo mamy cudowną zimę - im bliżej igrzysk, tym dalej ląduje Stoch i jego koledzy, tym szybciej biegnie Kowalczyk. W Soczi będzie gorąco (i nie chodzi o klimat). A jaki był kończący się 2013 rok? Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w dodatku Sport.pl Ekstra z sobotnią Gazetą Wyborczą.

Daje szansę nowemu ministrowi sportu, czeka na ujawnienie nazwisk kolejnych dopingowiczów, kibicuje Kamilowi Stochowi i za grosz nie ceni piłkarzy - kulomiot Tomasz Majewski mówi nie tylko o lekkiej atletyce.

- Nawet w mistrzostwach świata w Oslo zderzenie Justyny Kowalczyk z norweską potęgą nie zabolało tak jak w tym roku w Val di Fiemme. Aż dziw bierze, że wcześniej polska szabla tak długo dawała radę przeciw czołgom - o biegach pisze Paweł Wilkowicz.

Rafał Stec i Michał Szadkowski podsumowują rok na piłkarskich murawach. Stec wybrał Superjedenastkę 2013 roku oraz bohaterów i antybohaterów, Szadkowski zastanawia się, co zostałoby z polskiej piłki, gdyby nie istniało trio z Dortmundu.

A ponadto: Jakub Ciastoń pisze o roku na tenisowych kortach, Przemysław Iwańczyk zastanawia się, czy boom na siatkówkę nie okaże się tylko wydmuszką, Dariusz Wołowski stwierdza, że w skokach nie ma czarnej dziury po Adamie Małyszu, a Krzysztof Girgiel pisze o piorunującym debiucie Kubicy w rajdach.

Podsumowujący 2013 rok Sport.pl Ekstra w kioskach w sobotę (28 grudnia).

Więcej o: