Soczi 2014. Igrzyska już nie w Eurosporcie

PRZEGLĄD PRASY. Eurosportu nie stać na wykupienie praw do pokazywania zimowych igrzysk w Soczi oraz letnich igrzysk w Rio. Wyłączne prawa do pokazywania olimpiady będzie miała TVP - czytamy we wtorkowej ?Rzeczpospolitej?.

Eurosport pokazywał igrzyska niemal od początku swojego istnienia, czyli od 1992 roku. Pokazywał na żywo najważniejsze konkurencje olimpijskie. Po zmianie systemu sprzedaży praw telewizyjnych Eurosportu nie stać na to, by pokazywać igrzyska w Soczi i Rio.

- Drożeją prawa do wszystkiego. Do Giro d'Italia, Tour de France, mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Każdemu się wydaje, że może zaśpiewać dowolną kwotę. Jest granica - cytuje "Rzeczpospolita" jednego z pracowników polskiego Eurosportu .

Igrzyska w Soczi i Rio pokaże najprawdopodobniej TVP, która jest blisko podpisania umowy z firmą SportFive, która odsprzedaje pakiet praw do transmisji. Zdaniem "Rzeczpospolitej" możliwe jest, że TVP podzieli się częścią praw z jednym z nadawców w zamian za możliwość pokazywania innej dyscypliny. Tak było w przypadku umowy z nSportem, który w zamian za ogólnodostępne mecze do Ligi Mistrzów dostał pakiet meczów tenisowych i gier zespołowych podczas igrzysk w Londynie.

Więcej o: