Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Sztafeta coraz bliżej Innsbrucku

17 grudnia wyruszyła z Aten sztafeta z pochodnią olimpijską. Do Innsbrucku dotrze 13 stycznia, gdzie na stadionie Bergisel rozpoczną się pierwsze zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży.

- Płomień i sztafeta symbolizują wartości ruchu olimpijskiego. Ucieleśniają ideę perfekcji, przyjaźni i szacunku. Są iskrą, która rozpala pasję i magię w pierwszych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży - powiedział w Atenach Jacques Rogge, prezes MKOl.

27 grudnia sztafeta olimpijska dotarła do Austrii. Do 13 stycznia odwiedzi 65 miejscowości, pokonując w tym czasie 3573 km. Z ogniem olimpijskim pobiegnie 2012 osób, wśród nich byłe gwiazdy sportów zimowych m.in. Stephan Eberharter (mistrz olimpijski w slalomie z 2002 roku), Marcus Prock (dwukrotny wicemistrz olimpijski w saneczkarskich jedynkach), Ingo Appelt (złoty medalista olimpijski w bobslejowych czwórkach) czy Gunther Mader (brązowy medalista olimpijski w biegu zjazdowym). Metą sztafety będzie stadion Bergisel, gdzie ogień olimpijski dotrze 13 stycznia.

Więcej o: