Sport.pl

MŚ Seefeld 2019. Justyna Kowalczyk nie wystartuje w biegu na 10km

Justyna Kowalczyk, która nie wykluczała startu w mistrzostwach świata w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym, poinformowała, że nie wystartuje na swoim koronnym dystansie.
Zobacz wideo

Justyna Kowalczyk, która w Soczi zdobyła olimpijskie złoto właśnie na 10 kilometrów stylem klasycznym, zdecydowała, że nie wystartuje w mistrzostwach świata na tym dystansie. Swoją decyzję ogłosiła za pomocą swojego konta na Facebooku. - Nie biegnę na 10km. To był plan na ewentualność ratowania wyników drużyny. Ale dziewczyn nie trzeba ratować. Same sobie dają radę - napisała mistrzyni. - Jestem gotowa na bieg około 10go miejsca. Miałam już takich miejsc wystarczająco dużo w poprzednich trzech latach. Wystarczy. Cieszę się, że pokazałam, że mocna jeszcze jestem i że ta moc pomoże dziewczynom w sztafecie - oceniła swoją formę.

Justyna Kowalczyk wystartowała już podczas mistrzostw świata w Seefeld w sprincie drużynowym, w którym wraz Moniką Skinder awansowały do finału. Tam zostały sklasyfikowane na 10. miejscu. Najlepsza polska biegaczka ma wziąć udział także w sztafecie 4x5 kilometrów, która odbędzie się w czwartek. Celem Polek jest miejsce w czołowej ósemce, aby wywalczyć stypendium z ministerstwa dla zawodniczek.

W swojej karierze Justyna Kowalczyk na tym dystansie wywalczyła dwa medale mistrzostw świata - srebro w Oslo oraz brąz w Libercu. Po zakończeniu kariery zawodniczki, jest asystentką trenera Aleksandra Wierietelnego, który obecnie trenuje polską kadrę, a także biega w narciarskich maratonach.

Więcej o:
Komentarze (16)
MŚ Seefeld 2019. Justyna Kowalczyk nie wystartuje w biegu na 10km
Zaloguj się
 • wujek_chester

  Oceniono 15 razy 13

  Trudno w tym dziwnym kraju być kimś wybitnym, zwłaszcza jak się ma najlepsze lata za sobą. Kowalczyk to wybitny sportowiec i nawet Jej trudny charakter nie umniejsza Jej sportowych osiągnięć. Teraz jest asystentką Wieritielnego . Od kogo mają się uczyć te młode dziewczyny, jak nie od Niej ? Już się zaczyna wieszanie psów na Stochu, Małyszu. Hejtowanie Swobody, bo gruba brzydka i ma tatuaż. Bardzo chciałbym zobaczyć jak jeden z drugim staje na skoczni i zjeżdża w dół. Nawet skakać już nie musi. Biega tak szybko jak Swoboda, czy na nartach jak Kowalczyk. A nazwanie młodej kobiety "starucha' świadczy o kompleksach lub złym wychowaniu. Albo o jednym i drugim.

 • szcz9

  Oceniono 15 razy 9

  Brawo Justyna, że w ogóle jeszcze Ci się chce biegać i wpierać reprezentacyjną sztafetę!

 • grundol1

  Oceniono 5 razy 5

  "Po zakończeniu kariery zawodniczki, (...), a także biega w narciarskich maratonach."

  Jedno zdanie przeczy drugiemu. Kowalczyk nie zakończyła kariery zawodniczki, nadal startuje tak jak piszecie. Zakończyła jedynie występy w PŚ. Gdyby ją było stać na pierwszą piątkę w tym biegu na 10 km to by pobiegła.

 • atr8

  Oceniono 12 razy -6

  " Celem Polek jest miejsce w czołowej ósemce, aby wywalczyć stypendium z ministerstwa dla zawodniczek". Trochę mi to zalatuje smrodkiem, ale w dzisiejszej Polsce tyle tych smrodów...

 • js08836

  Oceniono 12 razy -8

  Nie znoszę powrotów zawodników, którzy ogłaszają światu, że to już koniec, że było minęło. Mam dość takich Kowalczyk, Adamków. Po co ta Kowalczyk w ogóle robi na MŚ ? Przecie jest trenerką. Na co liczyła na medal ? Żałosne.

 • gesipipek65

  Oceniono 16 razy -10

  Starucha nich wraca do kraju zamiast urządzać sobie wycieczki na koszt podatników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX