Natalia Maliszewska nie obroniła zdobytego przed rokiem złotego medalu mistrzostw Europy w short tracku, ale i tak stanęła na podium. W finale biegu na 500 metrów zajęła trzecie miejsce i przypadnie jej brązowy medal.
Polka dobrze zaczęła finał i wskoczyła za Maritę Valcepinę i Suzanne Schulting, która prowadziła. Przez cały czas próbowała wyprzedzić Włoszkę, ale nie udało jej się aż do finiszu. To trzeci medal zawodniczki, która poza indywidualnym złotem z Dordrechtu, zdobyła także brąz drużynowo siedem lat temu w Malmo.
Poza Maliszewską nieźle spisał się także Rafał Anikiej. Polak nie awansował do głównej rywalizacji o medale w Debreczynie, ale wygrał finał B rywalizacji mężczyzn. To nie koniec polskich nadziei podczas ME. Natalia Maliszewska wystartuje jeszcze na 1500 metrów, gdzie też nie będzie bez szans na sukces.