Łyżwiarstwo figurowe. Alysa Liu najmłodszą mistrzynią USA. "Fenomenalny talent"[WIDEO]

Alysa Liu gwiazdą mistrzostw Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym. 13-latka została najmłodszą mistrzynią swojego kraju w historii. - Fenomenalny talent - powiedziała o Liu Tara Lipinski, zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego w Nagano (1998 r.).
Zobacz wideo

Debiutująca w łyżwiarskich mistrzostwach Stanów Zjednoczonych Alysa Liu zdobyła złoty medal wśród solistek. 13-letnia zawodniczka została najmłodszą w historii mistrzynią USA. Poprzedni rekord należał do Tary Lipinski, która zdobywała swój tytuł w 1997 r., gdy miała skończone 14 lat. Lipinski była pod wielkim wrażeniem występu Liu. - Rekordy są po to, aby je łamać. To dla mnie wielki zaszczyt, że właśnie ona tego dokonała. Liu ma fenomenalny talent - powiedziała była mistrzyni olimpijska na antenie stacji NBC

Alysa Liu: Wciąż to do mnie nie dotarło

Podczas mistrzostw kraju w Detroit Liu wykonała potrójnego axla - najtrudniejszy z potrójnych skoków - aż cztery razy: raz w programie krótkim i trzy razy w programie dowolnym. Za swój występ 13-latka uzyskała notę 217,51 pkt. Drugie miejsce zajęła 20-letnia Bradie Tennell (213,59 pkt.), a trzecie 22-letnia Mariah Bell (212,40 pkt.).

 

Liu urodziła się w 2005 r. w kalifornijskiej miejscowości Clovis. Od piątego roku życia trenuje łyżwiarstwo. - Wciąż to do mnie nie dotarło. Wciąż muszę się zastanowić nad tym wszystkim, czego właśnie dokonałam - powiedziała po zawodach na konferencji prasowej wzruszona 13-latka.

Więcej o: