Łyżwiarstwo szybkie. Katarzyna Bachleda-Curuś kończy karierę

Katarzyna Bachleda-Curuś poinformowała, że kończy karierę sportową. Utytułowana łyżwiarka wywalczyła m.in. dwa medale zimowych igrzysk olimpijskich.

Katarzyna Bachleda-Curuś kończy z wyczynowym sportem. Jedna z naszych najbardziej utytułowanych łyżwiarek w historii poinformowała w czwartek za pośrednictwem mediów społecznościowych, że kończy karierę sportową.

Katarzyna Bachleda-Curuś: To były cudowne lata spędzone na łyżwach

- Myślę, że to były cudowne lata spędzone na łyżwach. Lata, które nauczył mnie cierpliwości, pokonywania trudności oraz lata, które dały mi wielką radość z możliwości realizacji własnych marzeń" - napisała Bachleda-Curuś. I dodała: - Nadszedł czas, żeby ruszać dalej i zacząć nowy etap, równie ciekawy, bo pomysłów i wyzwań nie brakuje. W piątek Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego potwierdził jej rezygnację ze startów.

Katarzyna Bachleda-Curuś z dwoma medalami olimpijskimi

Bachleda-Curuś największe sukcesy w karierze osiągała na zawodach olimpijskich. W Vacouver w 2010 roku sięgnęła wraz z koleżankami z drużyny po brąz, a w Soczi cztery lata później po srebro. Także na mistrzostwach świata najlepszy wynik uzyskała w drużynie - w 2013 roku zdobyła srebrny medal.

Katarzyna Bachleda-Curuś dominatorką w polskim łyżwiarstwie

W przeciwieństwie do rywalizacji drużynowej, w indywidualnych zawodach rangi międzynarodowej Bachleda-Curuś aż tak nie błyszczała. Tylko raz stanęła na podium Pucharu Świata. Dużo lepiej szło jej zaś na krajowym podwórku, gdzie aż 96-krotnie zdobywała medale mistrzostw Polki, w tym 73 razy złoto.

Więcej o: