Kamila Żuk zdobyła drugie złoto na MŚ juniorów w biathlonie! Co za sukces

Najpierw złoto na 12,5 kilometra, a teraz kolejny nokaut rywalek. Kamila Żuk wygrała sprint na mistrzostwach świata juniorów w biathlonie, które odbywają się w Otepaeae.

Tak, tak, tak! Siedem i pół kilometra rywalizacji, dwa strzelania i mamy kolejny złoty medal. Kamila Żuk wygrała biathlonowy sprint na MŚ juniorów w biathlonie.

Kamila Żuk urodziła się w 1997 roku roku. Jej największym osiągnięciem był do tej pory brązowy medal mistrzostw Europy juniorów, który w 2017 roku zawodniczka wywalczyła w biegu sprinterskim. Na MŚ w Otepaeae dołożyła dwa złota mistrzostw świata.

- Siła Kamili Żuk to bieg i niebywała determinacja. Dwa lata temu mistrzostwa juniorów wygrywała Hanna Oeberg. Dziś jest mistrzynią olimpijską. Kamila biega lepiej niż ona wtedy. Ale jest wiele spraw, nad którymi musi popracować - przyznał w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem Tobias Torgersen, trener polskich biathlonistek.

Żuk wystartowała w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, wzięła udział w sztafecie mieszanej. Polska zajęła w niej 16. lokatę.

Tymek Cienciała, 9-letni orzełek z Wisły: Marzę, żeby skakać jak Kamil Stoch, ale chciałbym też kiedyś wygrać autko"