Złoty medal biathlonowej sztafety dla Szwedów. 15-latka mistrzynią olimpijską. Sensacja w półfinale hokeja [PODSUMOWANIE DNIA]

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu nieuchronnie zbliżają się do końca. Nie kończą się jednak emocje, ich w piątek było całkiem sporo. Złoty medal olimpijski w łyżwiarstwie figurowym zdobyła 15-letnia Alina Zagitova, Szwedzi wygrali biathlonową sztafetę, a Kjeld Nuis okazał się najlepszy na kolejnym dystansie łyżwiarstwa szybkiego. W pierwszym meczu półfinałowym hokeja Olimpijczycy z Rosji pokonali Czechów. Sensacyjnie zakończyło się spotkanie Kanadyjczyków z Niemcami (3:4).

Klasyfikacja medalowa

Hokej. Sensacja w półfinale

Łzy po porażce Czechów

Reprezentanci Czech w półfinałowym spotkaniu przegrali z Olimpijczykami z Rosji. Spotkanie w pierwszej tercji było bardzo wyrównane, ale od drugiej dominowali już tylko Rosjanie występujący pod flagą olimpijską. Druga tercja zakończyła się wynikiem 0:2, a trzecia 0:1. Całe spotkanie zakończyło się porażką (0:3) i łzami Czechów.

Sensacyjna porażka Kanadyjczyków

Sensacyjnie zakończył się mecz Kanadyjczyków z Niemcami. Reprezentanci Kanady pomimo nieobecności zawodników grających na co dzień w NHL, byli uznawani za zdecydowanych faworytów spotkania. A starcie rozpoczęli dużo gorzej i przegrali pierwszą tercję 0:1.

W drugiej Niemcy uzyskali jeszcze większą przewagę, wygrywając 3:1. Dopiero w ostatniej części spotkania zawodnicy Williego Desjardinsa zaczęli odrabiać straty. Strzelili dwa gole, nie tracąc żadnego, ale to nie wystarczyło do remisu. Ostatecznie reprezentacja Niemiec wygrała 4:3 i awansowała do finału, w którym zmierzy się z Olimpijczykami z Rosji.

Wyniki półfinałów mężczyzn:

Czechy 0:3 Olimpijczycy z Rosji

Kanada 3:4 Niemcy

Biathlon. Złoty medal Szwedów

Reprezentanci Szwecji wywalczyli złoty medal w męskiej sztafecie biathlonowej. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Niemcy. Szwedzi świetnie spisywali się zarówno na strzelnicy, jak i na trasie. Jako jedni z nielicznych nie mieli żadnej rundy karnej, a dodatkowo dobrali jedynie siedem naboi. 

Dopiero piąte miejsce zajęli Francuzi, których liderem jest Martin Fourcade. 29-latek na IO w Pjongczangu zdobył trzy złote medale (bieg na 12,5 km, bieg ze startu wspólnego na 15 km i bieg łączony 2x6km kobiet + 2x7.5km mężczyzn).

Wyniki sztafety mężczyzn (4x7.5km)

1. Szwecja (P. Femling, J. Nelin, S. Samuelsson, F. Lindstroem) - 1:15:16.5

2. Nowegia (L. H. Birkeland, T. Boe, J. T. Boe, E. H. Svendsen) - 1:16:12.0

3. Niemcy (E. Lesser, B. Doll, A. Peiffer, S. Schempp) - 1:17:23.6

Mateusz Luty, Arnold Zdebiak, Łukasz Miedzik i Grzegorz Kossakowski na torze w Pjongczangu Mateusz Luty, Arnold Zdebiak, Łukasz Miedzik i Grzegorz Kossakowski na torze w Pjongczangu ANDY WONG/AP

Bobsleje. Szwajcarzy i Niemcy najlepsi w treningach

Wyniki piątego treningu mężczyzn:

1. R. Peter, M. Kuonen, S. Friedli, T. Amrhein (Szwajcaria) - 49.39

2. J. Lochner, A. Roediger, C. Weber, C. Rasp (Niemcy) - 49.53

3. N. Walther, K. Kuske, C. Poser, E. Franke (Niemcy) - 49.57

------------------------------------

18. M. Luty, K. Tylkowski, Ł. Miedzik, G. Kossakowski (Polska) - 50.28

Wyniki szóstego treningu mężczyzn:

1. R. Peter, M. Kuonen, S. Friedli, T. Amrhein (Szwajcaria) - 49.51

2. O. Melbardis, D. Dreiskens, A. Vilkaste, J. Strenga (Łotwa) - 49.68

3. J. Lochner, A. Roediger, C. Weber, C. Rasp (Niemcy) - 49.71

------------------------------------

18. M. Luty, K. Tylkowski, Ł. Miedzik, G. Kossakowski (Polska) - 50.58

Curling

CURLING:

Mecz o 3. miejsce w rywalizacji mężczyzn:

Szwajcaria 7:5 Kanada

Mecze półfinałowe kobiet:

Korea Płd. 8:7 Japonia

Szwecja 10:5 Wielka Brytania

Pyeongchang Olympics Figure Skating Women Pyeongchang Olympics Figure Skating Women Fot. David J. Phillip / AP Photo

Łyżwiarstwo figurowe. 15-latka mistrzynią olimpijską

Alina Zagitowa została mistrzynią olimpijską w łyżwiarstwie figurowym w kategorii solistek. 15-latka z Rosji popisała się znakomitym przejazdem, który dał jej 239,57 punktu, co jest jej życiowym rekordem. Tuż za nią znalazła się faworytka - Jewgienija Miedwiediewa, a trzecia była Kaetlyn Osmond (Kanada).

Wyniki:

1. Alina Zagitova (Olimpijczycy z Rosji) - 239.57

2. Evgenia Medvedeva (Olimpijczycy z Rosji) - 238.26

3. Kaetlyn Osmond (Kanada) - 231.02

Narciarstwo dowolne. Kelsey Serwa najlepsza w skicrossie

Reprezentantki Kanady wywalczyły dwa medale w konkurencji skicross. Pierwsze miejsce zajęła Kelsey Serwa, a druga była Britanny Phelan. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Szwajcarii, Fanny Smith. Czwartą pozycję w finale zajęła Sandra Naeslund ze Szwecji.

Kanada od kilku lat dysponuje najlepszymi zawodniczkami w skicrossie. Odkąd konkurencja pojawiła się na zimowych igrzyskach olimpijskich, zawsze wygrywały ją właśnie Kanadyjki. Na IO w Vancouver złoto zdobyła Ashleigh McIvor, a cztery lata temu w Soczi wygrała Marielle Thompson. Wówczas srebro trafiło w ręce Serwy.

Wyniki skicrossu kobiet:

1. Kelsey Serwa (Kanada)

2. Britanny Phelan (Kanada)

3. Fanny Smith (Szwecja)

Łyżwiarstwo szybkie. Kjeld Nuis mistrzem olimpijskim na dystansie 1000 metrów

Reprezentant Holandii, Kjeld Nuis zdobył złoty medal olimpijski w biegu na 1000 metrów mężczyzn, tuż za nim znalazł się Norweg Havard Lorentzen, a trzecie miejsce zajął Koreańczyk Tae-Yun Kim. 

Nuis wygrywając bieg na 1000 m został pierwszym zawodnikiem od 34 lat, który zdobył złote medale na dwóch dystansach podczas jednych IO.

Najlepszy z Polaków, Sebastian Kłosiński zakończył zmagania na 17. pozycji. Poza nim na starcie mogliśmy zobaczyć również Piotra Michalskiego i Konrada Niedźwiedzkiego. Michalski bardzo słabo spisał się w pojedynku z Kazachem Stanislavem Paliknem. Równie słabo pobiegł Konrad Niedźwiedzki, który w swojej parze przegrał z Niemcem Nico Ihle.

Wyniki biegu na 1000 metrów:

1. Kjeld Nuis (Holandia) - 1:07.95

2. Havard Lorentzen (Norwegia) - 1:07.99

3. Tae-Yun Kim (Korea Płd.) - 1:08.22

------------------------------------

17. Sebastian Kłosiński (Polska) - 1:09.59

23. Konrad Niedźwiedzki (Polska) - 1:10.026

31. Piotr Michalski (Polska) - 1:10.17

Piotr Majchrzak, Paweł Wilkowicz i Łukasz Jachimiak Piotr Majchrzak, Paweł Wilkowicz i Łukasz Jachimiak .

    

Paweł Wilkowicz Paweł Wilkowicz Sport.pl

    

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.