Natalia Czerwonka opublikowała mocny wpis. "Nie przegrałyśmy na lodzie, przegrałyśmy w szatni..."

Polskie panczenistki zajęły ostatnie miejsce w ćwierćfinałowym biegu drużynowym, przez co nie zdobędą medalu na trzecich igrzyskach z rzędu (wcześniej miały brąz w Vancouver i srebro w Soczi). Natalia Czerwonka opublikowała mocny wpis na Facebooku.
Natalia Czerwonka Natalia Czerwonka Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Nieudany start. "Dlaczego ta drużyna nie trenowała razem?"

Katarzyna Bachleda-Curuś nie wytrzymała kondycyjnie i przyjechała daleko za Natalią Czerwonką i Luizą Złotkowską. - Miejsce, które zajęłyśmy, pokazało poziom tej drużyny - skomentowała ze łzami w oczach Czerwonka w rozmowie z TVP Sport. - Dlaczego ta drużyna nie trenowała razem? - pytała Bachleda.

Polki wystartowały w ostatnim wyścigu, razem z Amerykankami. Dobrze rozpoczęły, początek przejechały spokojnie i długo miały czwarty wynik. Gdyby go dowiozły, wystąpiłyby w półfinale. Niestety, na półmetku biegu zaczęły opadać z sił i notować coraz gorsze czasy, a Bachleda-Curuś odłączyła się od Czerwonki i Złotkowskiej.

Natalia Czerwonka podczas wyścigu na 1500 metróow. XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018, 12 lutego 2018 Natalia Czerwonka podczas wyścigu na 1500 metróow. XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018, 12 lutego 2018 Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Mocny wpis Natalii Czerwonki na Facebooku

(Pisownia oryginalna)

- Dziennikarze w komentarzach wskazują, że myśmy nie trenowały ze sobą. To jest prawda. Tylko, że nie jest miejsce teraz na to, aby analizować nasze przygotowanie fizyczne.

Bo myśmy dzisiejszego startu nie przegrały na lodzie. Myśmy go przegrały znacznie wcześniej. Myśmy go przegrały w szatni ... myśmy go przegrały bo spędziłyśmy za mało czasu na budowaniu MOCNEGO ZESPOŁU. Na budowaniu zaufania, współpracy i pełnego oddania.

Bo prawdziwą pracę zespołową widać nie na zawodach, a podczas treningów, podczas wspólnych posiłków, podczas zgrupowań

.Jazda druzynowa w lyzwiarstwie szybkim w Soczi .Jazda druzynowa w lyzwiarstwie szybkim w Soczi Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Marzy mi się powrót do budowania mocnej reprezentacji. W której przede wszystkim skupimy się na pomocy sobie nawzajem, a nie nad szukaniem przyczyn porażek i niepowodzeń.

Marzy mi się sytuacja, w której będziemy równie dużo czasu spędzały na trenowaniu techniki, siły i wydolności co na trenowaniu współpracy i jedności zespołu.

Dzisiejszy start jest porażką. Jest mi bardzo trudno się z nią pogodzić. Jestem jednak przekonana, że ten wynik będzie iskrą zapalną zmian, które doprowadzą do odbudowania mocnej kadry olimpijskiej. Bo mamy mocne zawodniczki. Teraz musimy zacząć pracować razem - napisała Natalia Czerwonka.

Wzruszające zdjęcie z Luizą Złotkowską

Natalia Czerwonka opublikowała również wzruszające zdjęcie z Luizą Złotkowską.

Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska
Facebook

Bachleda-Curuś przeprosiła kibiców

- Mogę tylkoprzeprosić. Pierwszy raz w karierze zdarzyło mi się, że przeze mnie drużyna się "rozerwała". Spodziewałyśmy się lepszego wyniku - skomentowała 38-latka na antenie TVP Sport.

I dodała: Dlaczego ta drużyna nie trenowała razem? To był wybór każdej z naszej trójki. Natalia Czerwonka odłączyła się od nas po igrzyskach w Soczi. Poszła swoim planem.

Więcej o: