19 lutego. Zimowe igrzyska olimpijskie 2018. Rozkład dnia, starty Polaków

Czy w poniedziałek będziemy cieszyć się z drugiego medalu podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu? Polacy będą faworytami do miejsca na podium w skokach drużynowych.
Stefan Hula, Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki Stefan Hula, Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki Fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta

Skoki narciarskie

O 13.30 rozpocznie się walka o medal w skokach drużynowych (seria próbna o 12.15). Zdecydowanym faworytem jest Norwegia, ale mogą jej zagrozić Niemcy oraz Polska. W teorii o medal mogą powalczyć jeszcze Słoweńcy, Austriacy oraz Japończycy. Polacy wystąpią w składzie Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch. Kadry wszystkich zespołów tutaj >>

Gdyby liczyć wyniki konkursu drużynowego na podstawie sobotniego konkursu Norwegia zdobyłaby złoto, Niemcy srebro, a Polacy brąz.

Kombinacja norweska

Trzecie treningi skoków przed wtorkowym konkursem w ramach kombinacji norweskiej. Początek o 8.00, druga seria treningowa rozpocznie się o 8.43, a trzecia o 9.26. Wystartuje czterech Polaków: Wojciech Marusarz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak.

Łyżwiarstwo szybkie

W rywalizacji mężczyzn na 500 metrów wystartuje trzech Polaków. W ósmej parze Artur Nogal zmierzy się z Norwegiem Henrikiem Fagerlim Rukke, w jedenastej Piotr Michalski z Koreańczykiem Tae-Bum Mo, a w piętnastej Artur Waś z Niemcem Nico Ihle. Początek o 12.53.

Łyżwiarstwo szybkie

W ćwierćfinale biegu drużynowego kobiet Polki w składzie Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś i Karolina Bosiek zmierzą się z Amerykankami. Początek rywalizacji o 12.00. Półfinały w środę.

Łyżwiarstwo figurowe

W tańcu krótkim par tanecznych Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmują 14. miejsce po pierwszym przejeździe. Drugi odbędzie się we wtorek o godzinie 10. czasu koreańskiego.

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski FOT. KUBA ATYS

Bobsleje

O 12.15 Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski wystartują w trzecim przejeździe bobslejów, a o 14.00 w czwartym, ostatnim. Polacy na razie zajmują 22. miejsce.

Inne konkurencje

od 1:05 mecze curlingu

5:10 i 13:10 - półfinały hokeja kobiet, USA - Finlandia i Kanada - Olimpijki z Rosji

11:45 Biathlon. Oficjalny trening sztafety mieszanej (2x6 km kobiet i 2x7,5 km mężczyzn)