Pjongczang 2018. Znamy składy wszystkich drużyn na konkurs drużynowy skoczków

Poznaliśmy składy wszystkich reprezentacji na konkurs drużynowy skoków narciarskich. Rozpocznie się on w poniedziałek o 13.30. Sporą niespodziankę zobaczymy w reprezentacji Niemiec.
Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula Fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta

Polska

Podobnie jak w konkursach indywidualnych, biało-czerwoni wystąpią w składzie Maciej Kot (19. w sobotnim konkursie), Stefan Hula (15.), Dawid Kubacki (10.) i Kamil Stoch (1.). Poza drużyną znalazł się ponownie Piotr Żyła, który wypadał na treningach zdecydowanie najsłabiej. Sam zawodnik przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że taka decyzja Horngachera nie może dziwić, biorąc pod uwagę skoki "Wiewióra".

Norwegia

Główni faworyci do złota - wygrali w tym sezonie wszystkie konkursy drużynowe poza jednym - pojawią się w składzie Daniel Andre Tande (4. na skoczni dużej), Andreas Stjernen (8.), Johann Andre Forfang (5.) oraz Robert Johansson (3.). Poza kadrą znalazł się Anders Fannemel.

wellinger wellinger Eurosport

Niemcy

Największą niespodziankę przygotował Werner Schuster, trener Niemców. W drużynówce nie zobaczymy Markusa Eisenbichlera, który zajął 14. miejsce na dużej skoczni. Zastąpi go Stephan Leyhe, który będzie skakał jako drugi. Pierwszy będzie Karl Geiger (7. miejsce), trzeci Richard Freitag (9.), a jako czwarty będzie Andreas Wellinger (2.).

Austria

Austriacy powalczą o medal w składzie Stefan Kraft (18.), Manuel Fettner (32.), Gregor Schlierenzauer i Michael Hayboeck (6.). Z kadry wypadł 31. w sobotę Clemens Aigner. Jeśli Austria nie zdobędzie medalu, będą to dla niej pierwsze igrzyska bez medalu w skokach od 2002 roku.

Słowenia

Kolejni nasi rywale do medalu do konkursu drużynowego wytypowali Jerneja Damjana (16.), Anze Semenicia (30.), Tilena Bartola (17.) oraz Petera Prevca (10.). Z kadry wypadł Timi Zajc.

?Tuniej Czterech Skoczni -  Garmisch-Partenkirchen Kwalifikacje ?Tuniej Czterech Skoczni - Garmisch-Partenkirchen Kwalifikacje $Fot. Marek Podmoky / Agencja Gazeta

Japonia

O medal mogą powalczyć również Japończycy. Wystąpią w składzie Taku Takeuchi (22.), Daiki Ito, Noriaki Kasai (33.) i Ryoyu Kobayashi (10.). W konkursie nie weźmie udziału Junshiro Kobayashi, który zajął 24. miejsce na dużej skoczni.

Pozostałe kadry

Korea Południowa: Hyun-ki Kim, Park Je-un, Heung-chul Choi, Seou Choi

Włochy: Federico Cecon, Davide Bresadola, Sebastian Colloredo, Alex Insam

USA: Casey Larson, William Rhoads, Michael Glasder, Kevin Bickner

Czechy: Viktor Polasek, Vojtech Stursa, Cestmir Kozisek, Roman Koudelka

Finlandia: Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Jarkko Maeaettae, Antti Aalto

Olimpijczycy z Rosji: Aleksiej Romaszow, Denis Korniłow, Michaił Nazarow, Jewgienij Klimow

Kamil Stoch Kamil Stoch Eurosport

Jak wyglądałaby drużynówka w sobotę?