Pjongczang 2018. Rozkład na 12 lutego, czyli dzień Polek!

Poniedziałek w Pjongczangu będzie należał do kobiet. Polki będą startowały w takich konkurencjach jak: biathlon, saneczkarstwo i łyżwiarstwo szybkie. Ciekawie zapowiadający się alpejski slalom gigant kobiet przeniesiono ze względu na warunki pogodowe na czwartek. Zobaczcie co nas czeka w poniedziałek 12 lutego.
10.02.2018, Luiza Złotkowska podczas wyścigu na 3000m. 10.02.2018, Luiza Złotkowska podczas wyścigu na 3000m. Fot. Vadim Ghirda / AP Photo

Łyżwiarstwo szybkie

Godzina: 13.30
1500m (K. Bachleda-Curuś, L. Złotkowska, N. Czerwonka)

- Czasem medal pojawia się tam, gdzie nikt go nie zapowiada. Ale prawda o naszych dziewczynach jest taka, że dla nich kluczowy będzie występ drużyny. Na 1500 m dobrymi pozycjami mają zwiększyć swoją pewność siebie - mówi Ewa Białkowska, trenerka, która na igrzyskach w Vancouver w 2010 roku poprowadziła Polki do sensacyjnego brązu w drużynie, a teraz szefowa wyszkolenia w PZŁS. W poniedziałek Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka i Katarzyna Bachleda-Curuś mają pokazać rywalkom, że za kilka dni razem będą groźne jako zespół. Biegi na 1500 m od godziny 13.30, relacja na żywo w Sport.pl. Więcej o naszych szansach przeczytacie TUTAJ.

Ewa Kuls-Kusyk podczas treningu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu Ewa Kuls-Kusyk podczas treningu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu WONG MAYE-E/AP

Saneczkarstwo

Godzina: 11.50
Jedynki - 1. i .2 ślizg (Ewa Kuls-Kusyk, Natalia Wojtuściszyn)

Podczas treningów najbardziej imponowały niemieckie saneczkarki, m.in.: Tatjana Huefner i Natalie Geisenberger. Polki zajmowały miejsca w połowie stawki. O medal będzie nam trudno.

Weronika Nowakowska Weronika Nowakowska Fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath.

Biathlon

Godzina: 11.10
10 km - bieg pościgowy kobiet   (K. Guzik, M. Hojnisz, M. Gwizdoń, W. Nowakowska)

W sobotę Laura Dahlemeier potwierdziła wielką klasę i pewnie wygrała sprint, pierwszą biathlonową konkurencję na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Niemka była bezbłędna na strzelnicy, o ponad 20 sekund wyprzedziła Norweżkę Marte Olsbu i Czeszkę Veronikę Vitkovą. Najlepsza z Polek, Krystyna Guzik, zajęła dopiero 28. miejsce.

Wszystkie Polki zaprezentowały się przeciętnie biegowo i słabo na strzelnicy. Jeden raz pomyliła się tylko Guzik, dwa razy Weronika Nowakowska, która zajęła 34. miejsce, 45. pozycję z trzema 'pudłami' zajęła Monika Hojnisz, a tyle samo pomyłek zaliczyła Magdalena Gwizdoń sklasyfikowana na 56. miejscu.

Tak niskie pozycje Polek stawiają je w trudnej sytuacji przed kolejnym startem

Godzina 13.00
12,5 km - bieg pościgowy mężczyzn 

Z Polaków wystartuje jedynie Grzegorz Guzik, który wcześniej zajął 59. lokatę.

Narciarstwo alpejskie - slalom gigant przeniesiony na czwartek (15.02)

Godzina: 2.15
Slalom gigant 1. Przejazd (Maryna Gąsienica-Daniel)

Godzina: 5.45
Slalom gigant 2. Przejazd (ew. Maryna Gąsienica-Daniel)

Gąsienica-Daniel nie jest w gronie faworytów. A bukmacherzy twierdzą, że największe szanse na triumf ma Mikaela Shiffrin, która może zostać najwybitniejszą alpejką w historii igrzysk. I to w wieku 22 lat. Więcej o niej przeczytacie TUTAJ.

Pozostałe wydarzenia:

Curling

1.05 Mieszane półfinały Kanada - Norwegia

12.05 Mieszany półfinały Olimpijczycy z Rosji - Szwajcaria

Łyżwiarstwo figurowe

2.00 Programy dowolne solistów
3.10 Programy dowolne solistek

SPRAWDŹ WYNIKI >>

Snowboard

2.00 Slopestyle Kobiet

SPRAWDŹ WYNIKI >>

Narciarstwo dowolne
11.30 Jazda po muldach (mężczyźni) - kwalifikacje

13.00 finał 1

13.35 finał 2

14.10 finał 3

Hokej kobiet

8.40 Szwajcaria - Japonia

13.10 Szwecja - Korea

Skoki narciarskie kobiet

13.50 Skocznia normalna - HS 109

A co się działo w niedzielę?

To nie był dobry dzień dla polskich sportowców w Pjongczangu. W niedzielę odbyło się siedem finałów, a najwięcej emocji było w rywalizacji saneczkarzy oraz w biathlonowym sprincie mężczyzn na 10 kilometrów. Podsumowanie niedzieli znajdziecie TU.

Pjongczang w Sport.pl

Piotr Majchrzak, Paweł Wilkowicz i Łukasz Jachimiak
.