Sport.pl

PŚ w narciarstwie alpejskim. Maze i Kristoffersen wygrali renifery [ZDJĘCIA]

Jeśli zawsze marzyliście o reniferze, powinniście potrenować i wygrać zawody Pucharu Świata w Levi. Zobaczcie, jak Tina Maze karmi Victora
Tina Maze i renifer Victor Tina Maze i renifer Victor GIOVANNI AULETTA/AP

"Renifery zwycięstwa"

W ten weekend zawody PŚ w narciarstwie alpejskim odbyły się w Levi (Finlandia), gdzie za zwycięstwo dostaje się... renifera.

Tina Maze z Victorem Tina Maze z Victorem LEHTIKUVA/REUTERS

Tina i Victor

Alpejczycy pewnie swoich nowych zwierząt ze sobą nie zabiorą, ale mogli nadać im imiona. Słowenka Tina Maze nazwała swojego renifera Victor.

Henrik Kristoffersen Henrik Kristoffersen GIOVANNI AULETTA/AP

Henrik i Lars

Wśród panów, slalom w Levi wygrał Henrik Kristoffersen. Pozwolił jednak przywitać się z Larsem - tak ochrzcił renifera - Marcelowi Hirscherowi (drugie miejsce, z lewej) i Feliksowi Neureutherowi (trzecie miejsce, z prawej).

Henrik Kristoffersen i Lars Henrik Kristoffersen i Lars GIOVANNI AULETTA/AP

Obaj panowie zadowoleni

Kristoffersen wyprzedził o 0,12 s Hirschera, który prowadził po pierwszym przejeździe. Trzeci na podium Neureuther stracił do zwycięzcy 1,31 s. Polacy nie startowali.

Henrik Kristoffersen i Lars Henrik Kristoffersen i Lars GIOVANNI AULETTA/AP

Yażarta walka o renifera

Rywalizacja o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Na półmetku Hirscher wyprzedzał Kristoffersena tylko o sześć setnych sekundy, ale w drugiej próbie głośno dopingowany Norweg był szybszy o 0,18 s.

Henrik Kristoffersen i Lars Henrik Kristoffersen i Lars LEHTIKUVA/REUTERS

Po dekoracji przyszła pora karmienia

- Levi leży blisko Norwegii i dlatego miałem za sobą bardzo wielu kibiców,czułem ich wsparcie. Było fantastycznie - cieszył się Kristoffersen.

Hirscher powiedział, że jest zaskoczony, ponieważ wydawało mu się, że w drugim przejeździe, pokonanym bezbłędnie, przypieczętuje swój sukces.

Tina Maze i Victor Tina Maze i Victor GIOVANNI AULETTA/AP

Wspólne zdjęcie

Maze prowadziła po pierwszym przejeździe, mając 0,39 s przewagi nad Hansdotter. Złota medalistka olimpijska i mistrzyni świata w slalomie, Amerykanka Mikaela Shiffrin, która wraz z Austriaczką Anną Fenninger wygrała 25 października pierwszy w sezonie slalom gigant w Soelden, była 14. po pierwszym przejeździe. Ostatecznie uplasowała się na 11. pozycji. Maze dwa tygodnie temu była 22.

Więcej o: