Skoki narciarskie. Piękne zawodniczki na belce [ZDJĘCIA]

5. grudnia konkursem w Lillehammer otwarty zostanie czwarty sezon w skokach narciarskich kobiet. Być może tego nie wiedzieliście, ale pod kaskami ukrywają się naprawdę piękne zawodniczki!
Sarah Hendrickson - 22-letnia Amerykanka jest pierwszą w historii zwyciężczynią Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet (sezon 2011-12), ona także wygrała wtedy pierwszy pojedynczy konkurs (w Lillehammer). Sarah Hendrickson - 22-letnia Amerykanka jest pierwszą w historii zwyciężczynią Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet (sezon 2011-12), ona także wygrała wtedy pierwszy pojedynczy konkurs (w Lillehammer). redbull.com

Sarah Hendrickson

Straciła poprzedni sezon z powodu urazu więzadła kolanowego, ale do igrzysk w Soczi zdążyła się wyleczyć. 20-letnia Amerykanka jest pierwszą w historii zwyciężczynią Pucharu Świata kobiet (sezon 2011-12), ona także wygrała wtedy pierwszy pojedynczy konkurs (w Lillehammer).

Sarah HendricksonNATE CHRISTENSON, redbull.com

Lea Lemare Lea Lemare fis-ski.com

Lea Lemare

18-letnia mistrzyni Francji z 2013 r., w poprzednim sezonie 30. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Skoki zaczęła uprawiać w wieku siedmiu lat.

Lea LemareMARTIN PUTZ, CC BY-SA 3.0

Elena Runggaldier Elena Runggaldier fis-ski.com

Elena Runggaldier

24-letnia Włoszka, która w ubiegłym sezonie zajęła 27. miejsce w PŚ. Runggaldier uprawia także kombinację narciarską. To w skokach jednak zdobyła srebro MŚ w 2011 r.

Wcześniej zaręczona z włoskim biegaczem Davidem Hoferem, aktualnie spotyka się z francuskim kombinatorem Francoisem Braudem.

Elena Runggaldieryoutube.com

Bigna Windmueller Bigna Windmueller fis-ski.com

Bigna Windmueller

23-letnia Szwajcarka z jednym, jak dotąd, podium zawodów PŚ. W ostatnim sezonie zajęła 26. miejsce w klasyfikacji. Jej starsza o trzy lata siostra, Sabrina, uprawia ten sam sport.

Bigna WindmuellerMARTIN PUTZ, CC BY-SA 3.0

Spela Rogelj Spela Rogelj fis-ski.com

Spela Rogelj

20-letnia reprezentantka Słowenii z niezłymi wynikami, osiąganymi kiedyś w Pucharze Kontynentalnym. W poprzednim sezonie Pucharu Świata - 221 pkt, miejsce 20.

Spela Rogeljsiol.net

Jessica Jerome Jessica Jerome Stanko Gruden/Agence Zoom / Getty Images

Jessica Jerome

Amerykanka jest prawdziwą weteranką - 27-latka skakać zaczęła w wieku siedmiu lat, a udział w zawodach bierze od 2000 r. W Pucharze Świata 2013-14 sklasyfikowana na dziesiątym miejscu.

Jessica Jeromechrisdetrick.com

Irina Awwakumowa Irina Awwakumowa MARTIN PUTZ, CC BY-SA 3.0

Irina Awwakumowa

23-letnia Rosjanka, jedna z najlepszych zawodniczek w (niedługiej) historii żeńskich skoków narciarskich. Na tę dyscyplinę przestawiła się z biegów w 2005 r.

W sezonie 2012/13 wygrała Puchar Kontynentalny, zdobyła drużynowe złoto i indywidualny brąz na Uniwersjadzie w Predazzo, w tym roku wywalczyła dwa złote medale na mistrzostwach Rosji. W ostatnim sezonie PŚ czwarta.

Jest rozwódką.

Irina Awwakumowabreak.com

Sara Takanashi - 20-letnia Japonka, która jest rekordzistką wygranych PŚ w skokach! W całym sezonie zwyciężała już trzy razy! Sara Takanashi - 20-letnia Japonka, która jest rekordzistką wygranych PŚ w skokach! W całym sezonie zwyciężała już trzy razy! MARTIN PUTZ, CC BY-SA 3.0

Sara Takanashi

18-letnia Japonka, która wygrała w zeszłym sezonie PŚ z miażdżącą przewagą. Zdobyła 1720 pkt, podczas gdy druga w klasyfikacji generalnej Niemka Carina Vogt zebrała ich... 806. To jej drugi zwycięski sezon z rzędu. Dwa lata temu była trzecia.

Na zeszłorocznych MŚ w Val di Fiemme zdobyło złoto w zawodach mieszanych, na koncie ma też niezliczone zwycięstwa w zawodach juniorskich.