Pjongczang 2018. Hokej. Szwedzkie media komentują sensacyjną porażkę z Niemcami. 'Zadławieni w 29 sekund'

W środę odbył się ćwierćfinałowy mecz Szwedów z Niemcami podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Hokeiści reprezentacji 'Trzech Koron' sensacyjnie przegrali z Niemcami 3:4 i pożegnali się z marzeniami o medalu. Szwedzkie media były rozczarowane postawą kadry.
. . FRANK FRANKLIN II/AP

Dziennik "Aftonbladet": Zadławieni w 29 sekund!

Dziennik 'Aftonbladet': Zadławieni w 29 sekund!
'Aftonbladet'

Już na początku pierwszej tercji reprezentacja "Trzech Koron" była w tarapatach. Christian Ehrhoff i Marcel Noebles potrzebowali zaledwie 29 sekund, aby zdobyć dwie bramki. Pierwsza tercja zakończyła się wygraną Niemców 2:0.

Ostra reakcja bramkarza Szwecja [WIDEO]

Niemcy ostatecznie wygrali 4:3, a nerwów po meczu nie krył bramkarz Szwedów, który wyładował swoją złość na... kiju hokejowym.

Szwedzka prasa po meczu Szwedzka prasa po meczu Dagens Nyheter

"Dagens Nyheter": Jest nam ciężko

Szwedzki dziennik podkreśla, że to trudna sytuacja dla kibiców. W końcu reprezentacja "Trzech Koron" przyzwyczaiła ich do sukcesów. Przecież Szwedzi to wicemistrzowie olimpijscy z Soczi (2014 rok).

"Wtedy zaczął się koszmar"

- Gdy straciliśmy dwie bramki w 29 sekund, to wtedy zaczął się koszmar. I już trwał do końca - pisze Svenska Dagbladet. Szwedzki dziennik również uważa, że główną przyczyną porażki była feralna pierwsza tercja. Później było już trochę lepiej, 0:0. 3:1, 0:1 - to wyniki kolejnych dwóch tercji i dogrywki.

Przed nami półfinały

Dla Niemców była to trzecia wygrana z rzędu. Wcześniej pokonali Norwegów i Szwajcarów. Oba te mecze zakończyły się wynikiem 2:1.

Oto pełne wyniki ćwierćfinałów:
Czechy - USA 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)
Olimpijczycy z Rosji - Norwegia 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Kanada - Finlandia 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Szwecja - Niemcy 3:4 (0:2, 0:0. 3:1, 0:1)
Pary półfinałowe:
Kanada - Niemcy
Czechy - Olimpijczycy z Rosji

Kolejny, trzynasty już dzień igrzysk za nami. Kolejny, w którym dorobek medalowy reprezentacji Polski nie uległ zmianie. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły siódme miejsce w sprincie drużynowym kobiet, a Dominik Bury i Maciej Staręga odpadli w półfinale. Pozytywnie zadziałała zmiana w składzie łyżwiarek szybkich, które w finale D wyścigu drużynowego (o siódme miejsce) okazały się lepsze od Koreanek. Do sporej niespodzianki doszło w ćwierćfinale hokejowej rywalizacji mężczyzn, w którym reprezentanci Niemiec pokonali Szwedów po dogrywce. Pełne podsumowanie trzynastego dnia znajdziecie TUTAJ