PŚ w biathlonie. Polki dopiero 9., triumf Rosjanek

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
31
Marzenia o dobrym rezultacie Polek prysły na pierwszym strzelaniu. Krystyna Pałka wbiegła na strzelnicę jako czwarta, ale zaliczyła dwa pudła i musiała biec karną rundę. Momentalnie straciła 50 sekund, a jej koleżankom strat nie udało się odrobić. Nowakowska-Ziemnika, Hojnisz i Gwizdoń nie były wcale lepsze na strzelnicy (w sumie polska sztafeta dobierała aż 19 nabojów), traciły także w biegu.

Zawody w Oberhofie wygrały Rosjanki, które wykorzystały fatalne ostatnie strzelanie Magdaleny Neuner - liderka niemieckiej kadry spudłowała aż cztery strzały i jej sztafeta spadła z pierwszego na czwarte miejsce. Drugą lokatę zajęły Norweżki, trzecie były Francuzki.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:


19:38 Polki kończą na dziewiątym miejscu, strata do Rosjanek to cztery minuty i 15 sekund.


19:35 Sztafetę w Oberhofie wygrywają Rosjanki! Drugie miejsce dla Norweżek, a trzecie miejsce dla Francuzek.


19:33 Karna runda Gwizdoń, Polki spadają na 9. miejsce, a tuż za nimi są Włoszki. Do prowadzących Rosjanek to już prawie cztery minuty straty.


19:29 Katastrofa Niemek na ostatnim strzelaniu! Neuner zaliczyła cztery pudła, czyli cztery karne rundy. Do mety po zwycięstwo biegnie Rosjanka Wiłutina, za nią Norweżka Berger, a na trzecim miejscu Boilley z Francji.


19:25 Gwizdoń traci coraz więcej. Polki po kolejnym strzelaniu są dopiero na ósmym miejscu (wyprzedziły je Szwedki), ze stratą 2:50 do prowadzących Niemek.


19:22 Neuner i Wiłukina łeb w łeb. Na siódmym strzelaniu obie bez pudła i na dalszą część trasy ruszyły niemal równocześnie.


19:17 Na ostatnią zmianę ruszyła Magdalena Gwizdoń. Polki do prowadzących Niemek tracą już ponad dwie minuty.


19:13 Pasjonująca walka o pierwsze miejsce przed ostatnią zmianą - Zajcewa co chwilę zmieniała się na prowadzeniu z Buchholz, do strefy zmian szybciej wbiegła Rosjanka, miała ledwie 1,8 sekundy straty.


19:11 Hojnisz znów musiała dwa razy dobierać. Udało jej się jednak utrzymać siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Polska sztafeta do prowadzących Niemek 1:39.


19:10 Szóste strzelanie - Niemki utrzymały prowadzenie, ale tuż za ich plecami są Rosjanki (1,3 sekundy straty). Trzecie są Francuzki.


19:04 Monika Hojnisz dobierała dwa razy, ale bezpośrednie rywalki nie strzelały najlepiej i Polska sztafeta awansowała na siódme miejsce. Strata do prowadzących Niemek rośnie - to już 1:39.


19:02 Niemki utrzymały prowadzenie na piątym strzelaniu, mają 15 sekund zaliczki nad Słowaczkami i 17 nad Rosjankami.


18:56 1:34 - to strata Polek do prowadzących Niemek w strefie zmian. Weronikę Nowakowską-Ziemniak zmienia Monika Hojnisz.


18:54 Niemki jako pierwsze dobiegają do strefy zmian, na trasie wyprzedziły Słowaczki. Trzecie są Rosjanki, a tuż za nimi Rosjanki.


18:50 Nowakowska uniknęła karnej rundy, musiała dobierać dwa naboje, ale utrzymała ósmą lokatę. Do prowadzących Słowaczek Polki tracą 1:26, do trzecich Rosjanek 50 sekund.


18:46 Niemki już na strzelnicy. Bachmann musiała dobierać dwa naboje i straciły prowadzenie na rzecz Słowaczek. Pierwsza trójka w tej chwili to: Słowacja, Niemcy, Rosja. A na strzelnicy jest Weronika Nowakowska-Ziemniak.


18:43 Nowakowska dobierała tylko jeden nabój, sztafeta spadła na ósme miejsce, ale do prowadzących Niemek tracą 1:24.


18:42 Zmiana na prowadzeniu! Bescond fatalnie pudłowała na strzelnicy, musiała pobiec karną rundę. Na prowadzeniu Niemki.


18:40 Nowakowska utrzymuje siódme miejsce. Do prowadzących Francuzek odrobiła dwie sekundy, ale strata nadal jest spora - 1,5 minuty.


18:36 Pałka nadrabia miejsce biegiem i Polska sztafeta do strefy zmian dobiegła jako siódma. Na drugiej zmianie biegnie Weronika Nowakowska-Ziemniak.


18:34 Dorin dobiegała do strefy zmian. Na trasę popędziła Bescond - Francuzki nad Niemkami mają ponad pół minuty przewagi.


18:33 Awans Polek o jedno miejsce, po tym jak Krystyna Pałka wyprzedziła Rumunkę. Francuzki coraz bliżej strefy zmian.


18:29 Kolejne słabe strzelanie Krystyny Pałki. Polka musiała dobierać dwa naboje, na szczęście uniknęła karnej rundy. Sztafeta awansowała na 9. miejsce, ale do prowadzących Francuzek traci minutę i 20 sekund.


18:28 Świetne strzelanie Dorin i Francuzki obejmują prowadzenie. Mnóstwo czasu straciła Andrea Henkel, bo musiała dobierać trzy naboje.


18:27 Pałka depcze po piętach Szwedce, ale to walka o przedostatnie miejsce. Polka traci do prowadzących Niemek (wyprzedziły Włoszki) nadal 50 sekund.


18:24 Niedobre strzelanie Pałki - musiała dobierać trzy naboje, dwa z nich wykorzystała, co oznacza, że pobiegnie jedną karną rundę. Polska sztafeta spadła na 13., ostatnie miejsce, ze stratą 50 sekund do prowadzących Włoszek.


18:21 Pałka wbiega na pierwsze strzelanie (z pozycji leżącej) wbiegła jako czwarta.


18:17 Bardzo dobry start Polek. na pierwszej zmianie biegnie Krystyna Pałka - po pierwszych 800 metrach jest na trzecim miejscu - przed nimi tylko Czeszki i Francuzki.


18:15 Ruszyły!


Polki pobiegną w składzie: Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń. W porównaniu z biegiem w Hochfilzen ze składu wypadła Agnieszka Cyl, która dopiero wraca do formy po chorobie. Trenerzy zdecydowali się wysłać ją na mniej prestiżowe zawody IBU Cup. Do Oberhofu pojechała za nią dobrze spisująca się w mistrzostwach Polski Karolina Pitoń, która jednak w sztafecie nie wystartuje. Pobiegnie za to w piątkowym sprincie.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia