PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale, triumf Majdic

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
29
Podopieczna Aleksandra Wierietielnego już 20 lutego w Drammen zapewniła sobie trzecią w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzień wcześniej obroniła małą Kryształową Kulę w rywalizacji na dystansach.

Polka natomiast nie zdoła obronić małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji sprintów. W ostatnich zawodach tej konkurencji triumfowała Petra Majdic, która w tym sezonie była najlepsza na krótkich dystansach. W finale w Sztokholmie rywalki rozbiła, na metę wbiegła z niemal trzysekundową przewagą nad drugą Marit Bjoergen. Trzecia była Maiken Caspersen Falla.

Justyna Kowalczyk odpadła w półfinale. Polka zaczęła słabo, długo biegła na ostatnim miejscu, dopiero na ostatniej prostej zaczęła nadrabiać dystans do liderek - udało jej się awansować o dwie pozycję, ale czwarte miejsce nie dało jej prawa startu w finale.

Przed biegaczkami jeszcze trzy zawody w Fallun: w piątek bieg indywidualny na 2,5 km techniką klasyczną, w sobotę bieg łączony 5+5 km oraz w niedzielę bieg na dochodzenie na 10 km techniką dowolną.


Tak relacjonowaliśmy na żywo:


17:03 Petra Majdić nokautuje rywalki! Trasę w Sztokholmie przebiegła w rewelacyjnym czasie 2:28.4. Wygrała z Marit Bjoergen o trzy sekundy. Trzecie miejsce zajęła Maiken Caspersen Falla.


16:59 Ruszyły!


16:56 O zwycięstwo w Sztokholmie powalczą Bjoergen, Falla, Majdic, Prochazkova, Visnar i Ingemarsdotter. Faworytką jest Słowenka Majdic, która wywalczyła małą kryształową kulę w sprintach.


16:55 Za chwilę finał kobiet, bez udziału Justyny Kowalczyk, która odpadła w półfinale.


16:43 Ależ finisz Bjoergen, która rozpoczęła bieg na piątym miejscu. Jej czas 2:31.8 rewelacyjny nie jest, ale dał jej awans do finału. Druga była Visnar, a trzecia Ingemarsdotter awansuje jako "szczęśliwa przegrana". Justyna Kowalczyk na mecie była czwarta, do finału nie awansowała.


Zapowiada się fantastyczny finisz, ale Kowalczyk nie będzie liczyć się w walce o zwycięstwo.


Po zjeździe prowadzi Kalla przed Visnar. Kowalczyk ostatnia.


Kowalczyk na razie ostatnia. Prowadzi Visnar.


16:40 Wystartowały!


16:39 Za chwilę na trasę sprintu ruszy Justyna Kowalczyk. Polka o awans do finału walczy m.in. z MArit Bjoergen i Charlotte Kallą.


16:38 Petra Majdić w finale! Słowenka wygrała swój bieg półfinałowy z rewelacyjnym czasem 2:30.9, drugie miejsce zajęła Alena Prochazkova.


16:36 Rozpoczął się pierwszy półfinał.


16:10 Kowalczyk pobiegnie w drugim biegu półfinałowym i będzie ponownie rywalizować z Marit Bjoergen i Kikkan Randall oraz z Charlotte Kallą, Idzie Ingemarsdotter i Katją Visnar. W pierwszym rywalizować będą Petra Majdić, Aino Kaisa Saarinen, Maiken Caspersen Falla, Perienne Jones, Katrin Zeller i Alena Prochazkova.


16:08 Marit Bjoergen wygrywa (2.31,2), Justyna Kowalczyk jest druga ze stratą niemal 1,5 sekundy.


Wbiegają na ostatnią prostą. Kowalczyk druga.


Nawrót - Bjoergen przed Kowalczyk.


Kowalczyk trzyma się w czołówce, prowadzi Bjoergen.


16:05 Ruszyły!


16:05 W pitym ćwierćfinale pobiegnie Justyna Kowalczyk i będzie rywalizować z Marit Bjoergen, a także z Amerykanką Kikkan Randall, Finką Anne Kyllonenen, Włoszka Arianna Follis i Norweżka Celine Brun-Lie.


16:03 Katja Visnar (2:32.0) wygrywa czwarty ćwierćfinał, a do półfinału awansuje także Charlotte Kalla (+0.5 s)


15:58 Ida Ingemarsdotter wygrywa trzeci ćwierćfinał. Jej czas (2:33.8) był najsłabszym z dotychczas rozegranych biegów. Do półfinału awansowała także Niemka Katrin Zeller.


15:53 Drugi bieg ćwierćfinałowy wygrywa Aino Kaisa Saarinen (2:33.6) przed Kanadyjką Perianne Jones, którą wyprzedziła o zaledwie 0,1 sekundy.


15:48 Petra Majdić wygrywa pierwszy ćwierćfinał. Z czasem 2:32.2 była o pół sekundy szybsza od Norweżki Falli. Obie mają już pewny udział półfinale.


15:43 W pierwszym ćwierćfinale walczą Petra Majdić, Pirjo Muranen, Vesna Fabjan, Britta Johansson Norgren, Maika Caspersen Falla, Nicole Fessel.


15:35 Zawody w Sztokholmie rozpoczynają szwedzki finisz rywalizacji w Pucharze Świata. Przed biegaczkami oprócz dzisiejszych sprintów jeszcze trzy zawody w Fallun: w piątek bieg indywidualny na 2,5 km techniką klasyczną, w sobotę bieg łączony 5+5 km oraz w niedzielę bieg na dochodzenie na 10 km techniką dowolną.


15:31 Ćwierćfinały rozpoczną się o godz. 15.45. Justyna Kowalczyk pobiegnie w piątym biegu ćwierćfinałowym i będzie rywalizować m.in. z Norweżką Marit Bjoergen i Włoszką Arianną Folis.


15:30 Justyna Kowalczyk uzyskała ósmy czas w kwalifikacjach sprintu w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Sztokholmie. Dwie czołowe lokaty zajęły Słowenki - Petra Majdic i Katja Visnar. Trzecia była Norweżka Marit Bjoergen. Polka straciła do Majdic 3,69 s.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia