Biegi narciarskie. Znakomita Kowalczyk. Polki szóste

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
23
Polki w składzie: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Agnieszka Szymańczak i Paulina Maciuszek zajęły szóstą pozycję. Oprócz Kowalczyk, która na swojej zmianie odrobiła do prowadzących Norweżek niemal 20 sekund, najlepszy występ zanotowała Paulina Maciuszek. Wygrały Norweżki I w składzie: Skofterud, Johaug, Steira Bjoergen. Ich przewaga nad resztą stawki była tak wielka, że drugie na mecie Włoszki przybiegły aż 56 sekund później. Trzecie miejsce zajęły Szwedki.


12:30 Czwarte Finki, piąte Japonki, a o 17 sekund za nimi przybiega Agnieszka Szymańczyk. Polska kończy zawody na szóstej pozycji.


12:29 Meta. Biegnąca "na pół gwizdka" Bjoergen przyprowadza sztafetę Norwegii na pierwszym miejscu. Strata Włoszek na mecie wyniosła 56 sekund. Trzecie przybiegły Szwedki, które straciły minutę i 24 sekundy.


12:27 Do zakończenia biegu nieco ponad kilometr. Japonka wyprzedziła Agnieszkę Szymańczak i ma nad Polką już 5 sekund przewagi. Polki spadają na szóste miejsce.


12:23 Szymańczak traci 2 minuty i jedna sekundę. Cały czas biegnie wspólnie z Japonką. Zapowiada się pasjonująca walka o piątą lokatę.


12:22 Kalla wyprowadza Szwedki na trzecie miejsce. Na dwóch czołowych miejscach bez zmian. Przewaga Bjoergen wynosi już 48 sekund.


12:20 Z nieznanych przyczyn z biegu wycofała się ekipa Norwegii II. Polki są zatem piąte!


12:16 Polka doprowadziła sztafetę ze stratą minuty i 15 sekund. Cały czas kroku dotrzymywała jej Japonka. Na ostatnią zmianę w naszej ekipie wybiegła Agnieszka Szymańczak.


12:15 Na trasę wyruszyła już Marit Bjoergen. 35 sekund traci do niej Włoszka Folis. Na ostatniej zmianie w ekipie szwedzkiej pobiegnie Kalla.


12:12 Norweżki są poza zasięgiem rywalek. Na drugim miejscu ze stratą 33 sekund Włoszki, a trzecie są Finki, za których plecami biegną Szwedki i Norweżki II. Zapowiada się ciekawa walka o trzecie miejsce. szósta na pomiarze czasu Polka traci minutę i jedenaście sekund. Cały czas za jej plecami trzyma się Japonka.


12:07 Maciuszek mija Japonkę! Polska na szóstym miejscu!


12:05 Paulina Maciuszek nie powiększa straty Polek. Nadal siódme miejsce z podobną stratą.


12:02 Justyna Kowalczyk przyprowadziła polską sztafetę na siódmej pozycji ze stratą 52 sekund. Na trasę ruszyła Paulina Maciuszek.


12:01 Trzecia zmiana. W ekipie prowadzącej Norwegii pobiegnie Steira.


11:57 Norwegia 14 sekund przed Japonią i 27sek. przed Japonkami. Justyna Kowalczyk już siódma! Strata wynosi 57 sekund.


11:54 Kolejny pomiar. Strata Kowalczyk zasadniczo się nie zmieniła, jednak Polka zbliża się do trzech wyprzedzających ją zawodniczek.


11:50 Kowalczyk podczas pierwszych 1,25km odrobiła sześć sekund do prowadzącej Norweżki! Marianna Longa wyprowadza sztafetę Włoch na druga pozycję. Kowalczyk mija Szwajcarkę i jest już dziesiąta!


11:45 Norweżki już zmieniły. Jako trzecie uczyniły to Japonki, które tracą do liderek 15sek. Polka awansowała na 11. lokatę zostawiając w tyle reprezentantkę Francji II. Tracimy do Norweżek minutę i dziesięć sekund. Na trasę ruszyła już Justyna Kowalczyk.


11:43 3/4 dystansu biegnące na pierwszej zmianie zawodniczki mają już za sobą. Jedyną zmianą w czołówce jest trzecie miejsce Włoszek. Na prowadzeniu dwie ekipy Norwegii. Polka, również bez zmian, ostatnia ze stratą 50 sekund.


11:38 Po pierwszej pętli na prowadzeniu dwie ekipy norweskie. Pierwsza drużyna prowadzi tuż przed Norwegią II i drugą reprezentacją Rosji. Polka nadal ostatnia. Do liderki traci 23 sekundy, a do przedostatniej zawodniczki 10sek.


11:35 Pierwszy pomiar. Prowadzą Norweżki przed Włoszkami i drugą reprezentacją Francji. Polka jest ostatnia - dwunasta. Traci do liderki niespełna 11 sekund.


11:30 Rozpoczeły. Jako pierwsza w reprezentacji Polski biegnie Ewelina Marcisz.


11:29 Dla Justyny Kowalczyk rywalizacja w sztafecie będzie ostatnim startem przed Tour de Ski, które rozpocznie się 31. grudnia.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia