Kowalczyk tuż za Bjoergen w biegu na 15 kilometrów

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
16
Około drugiego kilometra po starcie Kowalczyk wraz z Bjoergen i inną Norweżką, Kristin Stoermer Steirą, oderwały się od reszty stawki i systematycznie zaczęły powiększać swoją przewagę. W połowie trasy było już wiadomo, że to one między sobą rozstrzygną kolejność na podium.

Steira trzymała się bardzo dzielnie, ale nie wytrzymała tempa podyktowanego przez dwie najlepsze biegaczki świata na ostatnich kilkuset metrach. Kowalczyk próbowała jeszcze wyprzedzić Bjoergen, ale ta znalazła w sobie siły by jeszcze przyspieszyć i ostatecznie wyprzedziła Polkę o sekundę.

Bardzo dobre, 21. miejsce, zajęła Paulina Maciuszek, miejmy nadzieję, że w niedzielnej sztafecie zaprezentuje się podobnie. Ewelina Marciszyn i Agnieszka Szymanczak zajęły odpowiednio 41. i 42. miejsce. Piąta z Polek, Martyna Galewicz, została zdyskwalifikowana.


Tak relacjonowaliśmy ten bieg na żywo:


14:02 Bardzo dobre, 21. miejsce, zajmuje Paulina Maciuszek. Może to dobrze rokować przed jutrzejszą sztafetą.


13:59 Marit Bjoergen kończy z czasem 42:29.6, Kowalczyk równo sekundę za nią. Na trzecim miejscu z 10.9 straty Kristin Steira, dalej już o ponad 1:20 Follis i Longa.


13:58 Nie ma mocnych na Marit Bjoergen! Kowlaczyk próbowała ją wyprzedzać, ale wtedy Norweżka ruszyła takim tempem, że Polka nie była w stanie go wytrzymać.


13:56 Bjoergen i Kowalczyk odrywają się Steirze i już tylko we dwie wychodzą na ostatnie dwa wiraże.


13:53 Co ciekawe, jako pierwsza spróbowała zaatakować Steira, ale Bjoergen jej nie puściła, a chwilę później tempo przyspieszyła także Kowalczyk.


13:49 Na 12,5 kilometrze przewaga prowadzącego trio wynosi już prawie minutę. To jest prawdziwy nokaut w stosunku do reszty stawki.


13:41 To dopiero niewiele ponad połowa trasy, a miejsca na podium już są rozdane. Polka i dwie Norweżki między sobą ustalą, w jakiej znajdą się kolejności.


13:33 Uciekająca trójka ma już ponad 23 sekundy przewagi nad Follis i Longą, następna grupa traci jeszcze następne siedem sekund.


13:27 Bjoergen, Steira i Kowalczyk oderwały się reszcie stawki i mają już kilkanaście sekund przewagi nad resztą zawodniczek.


13:24 Kowaalczyk po raz pierwszy obejmuje prowadzenie w dzisiejszym biegu, spowodowane jest to chyba zbliżaniem się do pierwszej premii lotnej.


13:19 Pierwszy podbieg i od razu stawka nam się mocno rozciągnęła. Na czele oczywiście niezmiennie Norweżka i Polka.


13:15 Zawodniczki wyruszyły na trasę. Z numerem jeden w żółtej koszulce lidera biegnie Marit Bjoergen, tuż za nią jest Justyna Kowalczyk.


- W telewizji będzie widać wszystko jak na dłoni. Trasa w La Clusaz jest usytuowana na zboczu góry. To chyba czyjeś prywatne pole. Francuzi przygotowali trzy podbiegi, trzy zjazdy i to wszystko. Nie żartuję, ona nie nadaje się na Puchar Świata. Jakuszyce, żeby zorganizować bieg PŚ, bardzo się starają. Buldożery równają trasę, robi się tam cuda-niewidy. A tutaj? Ubili śnieg i to wszystko - mówił Sport.pl Aleksander Wierietielny.


Oprócz Justyny Kowalczyk zobaczymy też dziś Paulinę Maciuszek, Martynę Galewicz, Agnieszkę Szymanczak i Ewelinę Marcisz.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia