PŚ w biegach. Klęska Polek, zwycięstwo Norweżek

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
12
Polki po pierwszej zmianie, w której pobiegła Justyna Kowalczyk, prowadziły 18 sekundami nad reprezentacją Norwegii. Oczekiwane 10 miejsce wydawało się być w zasięgu ręki. Niestety Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz i Paulina Maciuszek straciły przewagę. Reprezentantki Polski zakończyły wyścig na 17 pozycji.

Drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni w Pucharze Świata odniosła Bjorgen. Już od drugiej reprezentacja Norwegii przewodziła stawce. Triumfatorka sobotniego wyścigu indywidualnego pobiegła na ostatniej zmianie i spokojnie "doniosła" pierwsze miejsce do mety. Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach odbędą się za tydzień w fińskim Kussamo.


11:36 IV zmiana Bjoergen przekracza metę, czas 50:16.0. Szwecja druga (+26.8), trzecie Włoszki (+56.2). Polki daleko, na pozycji 17 ze stratą 3 minut 20 sekund.


11:33 IV zmiana Triumfatorka sobotniego wyścigu indywidualnego pędzi po drugie zwycięstwo w PŚ (44:20.1) w tyt sezonie. Druga Szwedka Kaala 26.3. Trzecie Włoszki. Galewicz na pierwszym punkcie pomiarowym 14.


11:26 IV zmiana Ruszyła Bjoregen. Ogromna przewaga Norweżek, tylko wielkie nieszczęście mogłoby odebrać im zwycięstwo. Polki na 11 pozycji, biegnie Martyna Galewicz


11:19 III zmianaNorweżki zwiększają przewagę do 27.7 sekund nad drugimi Szwedkami. Paulina Maciueszek dalej na 8 pozycji.


11:14 II zmiana Johaug zwiększa przewagę (2:23.2) do 20.1 nad Szwedką. Ewelina Marcisz dobiega na 8 pozycji, za II sztafetą Szwedzką.


11:06 II zmiana Ewelina Marcisz znajduje się na 4 pozycji i traci 22 sekundy do pierwszej w stawce Norweżki, Therese Johaug.


10:58 I zmiana Mistrzyni Olimpijska z Kasiny Wielkiej jest klasą sama w sobie, samotny rajd do mety. Zjazd, mocny skręt w prawo, jeszcze kilkaset metrów i zmiana. Powiększyła przewagę w stosunku do pierwszego punktu pomiarowego o 1,5 sekundy.


10:51 I zmiana Pierwszy punkt pomiarowy: 6:31.7, za Polską dwie reprezentacje Norwegii, tracą odpowiednio 15 i 17 sekund.


10:49 I zmianaStawkę prowadzi Polka, grupę"odstawiła" na ok. 20 metrów. Przewaga ciągle rośnie.


10:45 I zmiana Wystartowały! Na pierwszej zmianie w reprezentacji Polski biegnie Justyna Kowalczyk.


W sztafecie, biorąc pod uwagę postawę koleżanek Justyny Kowalczyk we wczorajszym wyścigu indywidualnym, na sukces nie ma co liczyć. Polki pobiegną z numerem trzecim w składzie: Paulina Maciuszek, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz i Justyna Kowalczyk.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia