Sport.pl

Biegi narciarskie. Kowalczyk upadła i straciła zwycięstwo

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
23
Justyna Kowalczyk pięknie walczyła w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Tym razem biegła po małą kryształową kulę w klasyfikacji sprintu.

Polka bez najmniejszych problemów awansowała najpierw do półfinału, a później do finału. W nim walczyła zaciekle z najgroźniejszą rywalką, Norweżką Marit Bjoergen. Na jednym z zakrętów Polka upadła, powtórki nie wykazały, czy w tym upadku pomogły narty Bjoergen.

Kowalczyk dobiegła na szóstej pozycji, ale i tak awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji sprintu. Wyprzedziła Petrę Majdic, która nie wystąpi już do końca sezonu z powodu kontuzji.Tak relacjonowaliśmy zawody na żywo17:18 Trudno ocenić, czy Bjoergen miała udział w upadku Kowalczyk. Na powtórkach nie widać, czy Kowalczyk przeszkodziła sobie końcem swojego kijka, czy to Bjoergen najchała na nartę Polki.


17:15 Polka walczyła ramię w ramię z Bjoergen i przerwóciła się. Wściekła Kowalczyk długo się nie podnosiła, ale w końcu zdecydowała się dobiec do mety. Zajęła ostatnie, szóste miejsce.


17:14 Kowalczyk upada na zakręcie!!!


17:12 Kowalczyk zaatakowała już na samym poczatku, próbuje uciec rywalkom. Wyprzedza Saarinen i Bjoergen.


17:10 Polka zajęła miejsce na starcie pomiędzy Bjoergen i Saarinen.


17:09 Justyna ustawia już narty na starcie...


16:55 Norweżka zaatakowała na ostatniej prostej i podjeździe. Zawodniczki walczyły tak, jakby był to już finał zawodów. Wygrała Kowalczyk, Bjoergen druga, obie jeszcze raz spotkają się w finale.


16:53 Justyna zdecydowanie prowadzi, ale nie wiadomo, co jeszcze pokaże Bjoergen.


16:51 Wystartowały i już mkną przez miasto. Kowalczyk otoczona ze wszystkich stron Norweżkami...


16:48 Saarinen wygrywa, awans bezpośredni zapewniła sobie też Szwedka Magdalena Pajala. Kuitunen zawiodła. A teraz pojedynek Kowalczyk z Bjoergen.


16:44 Zawodniczki z pierwszego półfinału juz na starcie. Saarinen i Kuitunen powalczą pewnie o wygraną.


16:32 Trwają ćwierćfinały mężczyzn. Już za kilka chwil panie zmierzą się w półfinałach


16:20 Prezes Nurowski zapewnia, że będzie walczył o to by utrzymać dla pozostałych zawodniczek sztafety z Vancouver świadczenia i stypendia za szóste miejsce. Taka kara grozi im za anulowanie wyniku z powodu dopingu Kornelii Marek.


16:07 Zdecydowanie najbardziej pasjonujący bieg z dotychczasowych. Kowalczyk wygrała, ale musiała walczyć do ostatnich metrów i mocno się namęczyć. Młodziutka Kristoffersen nie miała respektu, ale zabrakło jej w końcówce mocy.


16:05 Kowalczyk działa na Norweżki jak płachta na byka. Marthe Kristoffersen biegnie tak, jakby wygranie z naszą zawodniczką było kwestią honoru narodowego, zdecydowanie prowadzi...


16:03 Polka zaczęła słabo, albo inaczej... to rywalki pędzą ile sił.


16:01 Bjoergen biega jak maszyna! Wygrała sprint z przewagą jakiś 10 metrów, a przed metą poważnie zwolniła. Za chwilę zaprezentuje się Kowalczyk.


16:00 Nie opłaca się być z tyłu stawki, jedna zawodniczka upadła i pociągnęła za sobą dwie kolejne. Bjoergen zdecydowanie prowadzi i nawet nie zauważyła upadku rywalek.


15:57 Drugi ćwierćfinał wygrała Finka Virpi Kuitunen. Teraz rusza Marit Bjoergen.


15:50 I zaczeło się... Pierwszy ćwierćfinał, tutaj faworytką była Aino-Kaisa Saarinen, oczywiście wygrała.


Przed biegiem

Justyna Kowalczyk jest chora, od kilku dni ledwo mówi. Wirus zaatakował gardło i struny głosowe. Przed poważniejszym zachorowaniem broni się domowymi metodami, ale nie wiadomo, czy ostatecznie nie będzie potrzebny antybiotyk, którego tak bardzo chce uniknąć zawodniczka i trener Aleksander Wierietielny.

Jej ostatnim celem w tym sezonie jest zdobycie małej Kuli za spint. Do Petry Majdić traci ledwie siedem punktów, ale kontuzjowana Słowenka już w tym sezonie na trasach się nie pojawi - w Vancouver runęła ze skarpy i złamała pięć żeber. Trzecia w klasyfikacji sprintów, Finka Aino-Kaisa Saarinen traci do Polki 144 punkty. Do końca sezonu zostały tylko dwa sprinty - w Drammenn i Sztokholmie.

Polka dobrze pobiegła w kwalifikacjach i zajęła w nich drugie miejsce


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia