PŚ w Lillehammer. Duży awans Kowalczyk w jej ostatnim starcie, przed dwumiesięczną przerwą [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 04 grudnia 2016
  • Kowalczyk miała dziewiąty czas netto, straciłą 1:00,9 do najszybszej Parmakoski. Do piątej Julii Czekaliewej Polka straciła 15,5 sekundy. Gdyby Justyna nie musiała biec slalomem (minęła aż 26 zawodniczek), to pewnie uzyskałaby podobny czas.

• Kowalczyk finiszuje na 19. miejscu. Straciła do Weng 2:31.0. Ruszała 1:46 po Norweżce. Ale przesunęła się aż o 26 pozycji, bo startowała jako 45.

• Parmakoski mimo upadku na razie z najlepszym czasem dnia. Finka ruszała 38 sekund po Weng, a na mecie straciła do niej 21 sekund.

• Czwarte miejsce dla Bjoergen - strata 57,5 sekundy

• Weng już na mecie. Odniosła pewne zwycięstwo. Oestberg dobiega ze stratą 16,1 s, Parmakoski ze stratą 21 sekund.

• Na około kilometr przed metą upadłą Parmakoski. Oestberg od razu jej uciekła.

• 8,3 km - Kowalczyk przesunęła się na 20. miejsce. Może zyskać jeszcze dwie-trzy pozycje.

• Bjoergern po 8,3 km traci do Weng minutę.

• Wygląda na to, że Parmakoski będzie miała najlepszy czas netto biegu na 10 km klasykiem.

• 8,3 km - Weng prowadzi, na drugim miejscu wciąż Oestberg, ale już razem z nią biegnie Parmakoski. Do Weng tracą za dużo, by ją dogonić - 24,5 i 25,4 s.

• 7,2 km - Kowalczyk wciąż na 23. miejscu, do Weng traci dwie minuty i 19 sekund. Do dziesiątki traci 45 sekund, czyli nie ma szans jej dogonić.

• Bjoergen ze stratą 52 sekund do Weng.

• Weng już tylko 2,8 km przed metą. Oestberg po 7,2 km traci do liderki 22,6 s, Parmakoski zbliża się do drugiej Norweżki, traci do niej już tylko 5,2 s.

• Po 5,8 km Justyna Kowalczyk zajmuje 23. miejsce, traci do Weng dwie minuty i 11 sekund. Do 10. Mononen - 33 sekundy.

• 5,8 km - Weng wciąż niezagrożona, ma 23 sekundy przewagi nad Oestberg, 31,7 s nad Parmakoski, 49,4 nad Bjoergen i 1:12,8 nad Diggins.

• Kowalczyk 25. po 5 km. Traci do Weng dwie minuty bez 0,7 s. DO 10. Ingemarsdotter - pół minuty.

• Po 5 km Weng wciąż na prowadzeniu, Oestberg traci do niej 22,9 s, Parmakoski 32,6 , a Bjoergen 42,2 s, a Diggins 52,4 s.

• Kowalczyk po 3,3 km jest 25. Do prowadzącej Weng traci minutę i 51 sekund. Do czołowej "10" Polce brakuje 30 sekund. Ale Justyna nie biegnie już tak szybko jak na początku.

• 3,3 km:

1. Weng

2. Oestberg 24,3 s straty

3. Parmakoski 35,6 s

4. Bjoergen 40 s

5. Diggins 46,3

• Czołówka zbliża się do 3,3 km, do Parmakoski wyprzedzilą Bjoergen. Finka biegnie świetnie.

• Pierwsze 2,2 km Kowalczyk pobiegła w czasie o 5 sekund lepszym niż prowadząca Weng.

• Jest Kowalczyk - 31. po 2,2 km. Traci nadal minutę i 41 sekund.

• Czekamy na Justynę, zaraz też będzie miała za sobą 2,2 km.

• Po 2,2 km Oestberg traci do Weng 16,8, Diggins 20,1 s, a Bjoergen 26,1. Marit biegnie wolniej od rywalek z czołówki.

• Weng ma za sobą już 2,2 km.

• Kowalczyk 37., zyskała osiem pozycji, traci minutę i 41 sekund do Weng.

• Mamy pierwszy pomiar czasu. Po 800 metrach na prowadzeniu Weng, 19,5 s za nią Oestberg, 21,3 s traci Diggins, a 24,9 s Bjoergen. Dalej Finka Krista Parmakoski ze stratą 35,7 s.

• Justyna Kowalczyk wystartowała.

• Norweżki biegają klasykiem lepiej od Amerykanki, wydaje się, że kwestię wygranej rozstrzygną między sobą Weng i Bjoergen.

• Weng ruszyła.

• O zwycięstwo walczyć powinny Heidi Weng, która wybiegnie jako pierwsza, Ingvild Flugstad Oestberg, która traci do liderki 20 sekund, Jessica Diggins tracąca 21 sekund i Marit Bjoergen, która ruszy 26 sekund po Weng.

• Na co będzie stać Justynę? Dogonić czołówkę będzie jej bardzo trudno. Do Hanny Falk, która wybiegnie jako 10., Polka traci 49 sekund.

• W biegu stylem łyżwowym na dystansie 5 km Kowalczyk zajęła odległe, 53. miejsce. Do pierwszej Heidi Weng Polka traci 1.46,4. Musi dzisiaj gonić.

Puchar Świata w Lillehammer. Justyna Kowalczyk na 5 km łyżwą poza czołową pięćdziesiątką. W ostatnich 10 latach to się zdarzało tylko w sprintach stylem dowolnym

Justyna Kowalczyk 53. w biegu na 5 km stylem łyżwowym z dużą stratą do czołówki. Cel, czyli miejsce w czołowej szóstce całego wyścigu, bardzo się oddalił. W niedzielę o 10.15 finałowy etap, bieg pościgowy na 10 km klasykiem

• O godz. 10.15 rozpocznie się bieg pościgowy na 10 km stylem klasycznym w Lillehammer. Będzie to ostatni start Justyny Kowalczyk w zawodach Pucharu Świata przed jej zapowiadaną od dawna dwumiesięczną przerwą. Polka postanowiła zrezygnować z walki o Kryształową Kulę, poświęcając się w pełni przygotowaniom do przyszłorocznych mistrzostw świata w Lahti.