PŚ w biegach. Justyna druga w Rybińsku wyprzedziła Bjoergen!

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
Sprawdź wyniki biegu Kowalczyk na m.sport.pl
24
Przed biegiem w Rybińsku Marit Bjoergen prowadziła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z 23 punktami przed Justyną Kowalczyk. Na trasie biegu przewidziane były dwa finisze lotne premiowane 15 punktami za zwycięstwo, 12 za drugie miejsce i 10 za trzecie. To właśnie dało szansę Polce na odzyskanie żółtego plastronu lidera.

Niemalże całe 7,5 kilometra stylem klasycznym Kowalczyk, Bjoergen i Johaug biegły wspólnie. Na pierwszej lotnej premii pierwsza była Justyna, tuż za nią Marit, a 10 punktów zdobyła Therese. Tuż przed zmianą nart liderka PŚ zaczęła słabnąć, a jej młodsza rodaczka i Polka zaczęły powiększać przewagę. Drugą premię wygrała Johaug, druga była Kowalczyk, a Bjoergen dobiegła do punktu pomiaru czasu jako trzecia.

Przy zmianie nart strata Bjoergen do prowadzącego duetu wynosiła 7,5 sekundy i ciągle rosła. Na przedostatnim okrążeniu Johaug zaatakowała i zaczęła uciekać Polce. Przewaga młodej Norweżki rosła, by na mecie osiągnąć 26,9 sekundy. Trzecia na mecie jej rodaczka zameldowała się na mecie z 52,4 sekundową stratą.

Zwycięstwo Therese Johaug w Rybińsku w biegu stylem zmiennym ze startu wspólnego było pierwszym triumfem młodej Norweżki w tym sezonie.

Polka w zajmując drugie miejsce, wyprzedziła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marit Bjoergen o dwa punkty.

Kolejny bieg odbędzie się na Słowacji w Novym Mescie w sobotę. Do końca rywalizacji pozostało jeszcze 10 biegów.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Zawodniczka Punktacja
1. Justyna Kowalczyk 1682
2. Marit Bjoergen 1680
3. Therese Johaug 1240


Tak relacjonowaliśmy na żywo bieg na 15 km w Rybińsku:


13:34 Polka wyprzedziła w klasyfikacji generalnej Marit Bjoergen o 2 punkty! Na lotnych finiszach Justyna Kowalczyk zgromadziła 27 punktów. Za drugie miejsce zainkasowała 80. Bjoergen na premiach zyskała 22 punkty, dobiegając trzecia do mety zgarnęła 60.

Przed biegiem Norweżka prowadziła 23 punktami.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Zawodniczka Punktacja
1. Justyna Kowalczyk 1682
2. Marit Bjoergen 1680
3. Therese Johaug 1240


13:30 Justyna Kowalczyk wyprzedziła w klasyfikacji generalnej Marit Bjoergen!


13:29 Norweska "Maszynka do szycia" wpada samotnie na metę! Justyna spokojnie dobiega do mety ze stratą 26,9 sekundy. Bjoergen wpada trzecia - 52,9.


13:26 Justyna Kowalczyk już wyraźnie odpuściła, strata wynosi już prawie 30 sekund.


13:25 Strata do Johaug wynosi już 15.1 sekundy. Polka wyraźnie słabnie. Martit Bjoergen za Johaug 56.1 sekundy. Goni ją Kalla, Szwedka odrobiła już 7 sekund straty do Norweżki.


13:21 Johaug biegnie jak zaprogramowana. Kowalczyk traci coraz więcej - 7,5 sekundy. Wielce prawdopodobne, że Polka w Rybińsku nie wygra.


13:18 Johaug atakuje! Justyna walczy jak może, ale Norweżka pracuje bardzo mocno i w wyprzedza już o 3,2 sekundy Polkę. Bjoergen biegnie samotnie i traci coraz więcej. 44,4 sekundy!


13:15 Kowalczyk i Johaug zaczynają kolejne okrążenie. Prowadzi Polka, Bjoergen traci 26 sekund.


13:13 Za dwa kilometry drugi lotny finisz.


13:11 Tak przedstawiają się różnice czasowe po kolejnym okrążeniu. Kowalczyk 0,7, Bjoergen 25,6, Skofterud 51 sekund.


13:07 Zmiana nart i zmiana stylu! Justyna już ruszyła, za nią Johaug. Bjoergen traci co raz więcej na zmianie nart. 7,5 kilometra łyżwą.


13:05 Na prowadzeniu zamiana miejsc. Kowalczyk przed Johaug. A Bjoergen zostaje w tyle. Czwarta Lahteenmaki traci 39,4 sekundy. Pierwsza dwójka wpada nas stadion.


13:03 Teraz tempo narzuca Johaug i wraz z Kowalczyk ucieka Bjoergen. Liderka Pucharu Świata traci do drugiej Justyny 5,4 sekundy.


12:58 Pierwsza trójka wbiega na stadion. Pierwsza Bjorgen, druga Johaug, a trzecia Kowalczyk.


12:56 Justyna pierwsza na lotnym finiszu inkasuje 15 punktów. Druga Bjoergen 12, Johaug 10. A przewaga pierwszej trójki urosła już do prawie 22 sekund.


12:55 Kowalczyk przewodzi, walczy o zwycięstwo na pierwszym finiszu lotnym usytuowanym na czwartym kilometrze drugiego okrążenia. Polka "odjechała" Norweżkom na zjeździe.


12:52 Na drugim punkcie pomiarowym usytuowanym na mecie pierwszego okrążenia najlepsza Johaug - 7.27.1. Justyna traci 0,4, Bjoergen 0,9. Czwarta Saarinen o 8,9 sekundy gorsza.


12:50 Pierwsza trójka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kolejności Jouhaug, Kowalczyk, Bjoergen oderwała się od reszty stawki. Tempo narzuca młoda Norweżka.


12:48 Prowadzi Johaug, Kowalczyk i Bjoergen ramię w ramię.


12:46 Ruszyły! Pierwsze 7,5 kilometra panie biegną stylem klasycznym.


12:44 Panie już na starcie. W pierwszej linii od lewej Bjoergen, Kowalczyk, Johaug, Kalla, Kristoffersen, Saarinen.


12:40 Po czwartkowym zwycięstwie w sprincie Kowalczyk po raz pierwszy w tym sezonie wyprzedziła w klasyfikacji PŚ nieobecną w Moskwie Bjoergen. Norweżka żółty plastron liderki szybko jednak odzyskała. W sobotę w Rybińsku w biegu na 10 km odniosła jubileuszowe, 50. zwycięstwo w pucharowych zawodach. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego zajęła dopiero siódme miejsce.

Polka musi gonić Marit Bjoergen, do której traci 23 punkty. W niedzielę do zdobycia jest w sumie 130 punktów - 100 za pierwsze miejsce i po 15 za zwycięstwo na dwóch lotnych finiszach.

W Rybińsku zelżał mróz. Obecnie wynosi - 10 stopni. W sobotę ścigano się przy -24.

Sportowa niedziela na Sport.pl. Sprawdź, co dzisiaj relacjonujemy na żywo!


-
Komentarze (137)
PŚ w biegach. Justyna druga w Rybińsku wyprzedziła Bjoergen!
Zaloguj się
 • per333

  Oceniono 38 razy 36

  Wczoraj na forum dziwni ludzie, ktorzy nie chca kibicowac Polakom, choc sami sa Polakami mowili, ze "Kowalczyk sie skonczyla". Mniej wiecej to samo swego czasu mowili o Malyszu, gdy mial gorszy okres w swojej karierze. Czy dzis oznajmia triumfalnie, ze Bjoergen sie skonczyla?

 • skiper45

  Oceniono 27 razy 25

  Trochę przycichlo ujadanie kundli. Brawo Justyna!

 • Gość: gosc

  Oceniono 26 razy 22

  Nadciągają czasy królowania Johaug.

  Czasy Johaug nie nadciągna tak długo jak długo sukcesem dla niej nie przestanie byc awans do 30tki sprintu.
  Nie da się zdobywać Kryształowych kul kiedy nie mieści sie w 20tce sprintu.

 • deus-cosma-deus

  Oceniono 24 razy 20

  dzisiaj znów odpoczniemy trochę od parchów na forum.Justa dziś pokazała klasę nie pierwszy i nie ostatni raz. To w jaki sposób jest w stanie się regenerowac ta dziewczyna przejdzie to historii sportu wyczynowego. Gratulacje dla Tereski wreszcie wygrała w tym sezonie. A Marit cóż tak jak pisałam wczoraj zaden powrót do wielkiej formy-pary jej wystarczyło na jeden bieg. Za mało pauz w tym sezonie i za krótkie by wymiatała tak jak na poczatku sezonu.

 • creaturr

  Oceniono 21 razy 17

  Nie wiem jak Wam, ale mnie łezka w oku się kręci, gdy słyszę zagranicznych kibiców Justyny np przy punkcie pomiarowym ,,Justiiiiiina"

 • grundol1

  Oceniono 15 razy 15

  Przed wyprawą do Rosji pisałem, że jeśli Justyna nie straci dużo łyżwą, to będzie dobrze. W Rybińsku zdobyła 158 p, Bjoergen 194p. Za to w Moskwie zrobiła coś zupełnie nadprogramowego - te 100 punktów zupełnie odwróciło rywalizację w PŚ. Czyli w sumie nie tylko nie straciła, ale nawet nadrobiła i już prowadzi (przypominam, że niedawno optymistycznie prognozy mówiły, że dogoni Marit dopiero w Szklarskiej). Jest bardzo dobrze. Bo wbrew temu co niektórzy piszą łyżwa jest jednak słabszą stroną Justyny. Tyle, że do końca sezonu zostało 7 klasyków, 4 łyżwy i jeden łączony.

  Jeśli chodzi o Bjoergen to zaskoczenia nie było - widać, że przerwy regeneracyjne tak jak w zeszłym sezonie pozwalają jej wrócić do wysokiej formy i rewelacyjne starty w pojedynczych zawodach. Tyle, że jak chce wygrać PŚ to do końca sezonu nie może już odpuszczać zawodów, a przerwa dwutygodniowa będzie tylko jedna.

 • jagoda491

  Oceniono 14 razy 14

  Pani Justyno. Jest pani WIELKA. SERDECZNE GRATULACJE.Bez względu na to,jak skończy Pani sezon, jest Pani niedoścignionym wzorem.Ja, stara baba(63 lata) to Pani mówię.

 • tom.bango76

  Oceniono 18 razy 14

  zapowiada sie emocjonujaca koncowka PS - i tylko to sie liczy a nie zdanie polskich (lub norweskich) trollow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia