Justyna Kowalczyk wygrała sprint w Otepaa!

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
56
Kowalczyk w finale biegu w Otepaa nie dała się pokonać ani razu. Najpierw pewnie wygrała ćwierćfinał, potem nie dała szans rywalkom w półfinale, by na końcu stoczyć wspaniałą batalię z Marit Bjoergen w wielkim finale.

Nie było łatwo. Kowalczyk od początku prowadziła, ale bardzo dobre tempo utrzymywała Natalia Matwiejewa. Bjoergen jechała na trzecim miejscu i oszczędzała siły na końcówkę. Na finałowej prostej Norweżka wylądowała tuż za Polką i wydawało się, że jeszcze przed metą zdoła ją wyprzedzić. Kowalczyk jednak przyspieszyła i z przewagą 0,1 sekundy minimalnie pokonała odwieczną rywalkę.

To kolejne zwycięstwo triumfatorki Tour de Ski nad Bjoergen. Oznacza to, że Kowalczyk w klasyfikacji generalnej pucharu świata traci do Norweżki już tylko 82 punkty. W sobotę odrobiła dwadzieścia.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1. Marit Bjoergen 1406
2. Justyna Kowalczyk 1324
3. Therese Johaug 995
4. Kikkan Randall 912


Tak relacjonowaliśmy sprint na żywo:


Wyniki sprintu:

1. Justyna Kowalczyk 3.18.4
2. Marit Bjoergen +0,1
3. Natalia Matwiejewa +0,9
4. Kaisa Saarinen +0,9
5. Katerina Smutna +1,9
6. Mona-Lisa Malvalehto +10,8


Czas Kowalczyk to 3.18.4. Bjoergen starciła 0,1 sekundy. To oznacza, że Polka odrobiła do Bjoergen 20 punktów w klasyfikacji generalnej.


14:54 Justyna Kowalczyk wygrywa sprint w Otepaa! Kapitalny, mocny finisz Polski! Bjoergen nie dała rady!


14:53 Znowu Kowalczyk na prowadzeniu!


14:53 Teraz prowadzi Matwiejewa. Dalej Kowalczyk z Bjoergen.


14:52 Kowalczyk na prowadzeniu.


14:51 Wystartowały!


14:50 Przed nami wielki finał sprintu. Zawodniczki są już gotowe do startu.


Szwedce Idzie Inemarsdotter zabrakło ledwie 0,3 sekundy, by sprawić niespodziankę i wyeliminować Marit Bjoergen z finału sprintu w estońskiej Otepeaeae. Norweska liderka PŚ awansowała do finału z najgorszym czasem, w swoim półfinale przybiegła dopiero trzecia. Na finiszu wyprzedziły ją dwie zawodniczki. Polka wygrała swój półfinał pewnie prowadząc od startu do mety. Narzuciła szaleńcze tempo i na mecie miała czas 3.18,1 - w sobotę nikt wcześniej nie przebiegł dystansu 1200 m szybciej. W ćwierćfinale Polka też miała lepszy czas od Norweżki. W finale po raz pierwszy od Tour de Ski Polka i Norweżka staną obok siebie. Na razie Bjoergen ma o 102 punkty więcej od Kowalczyk. Oprócz nich o 14:50.15 wystartują Finka Mona-Lisa Malvalehto, Rosjanka Natalia Matwiejewa, Austriaczka Katerina Smutna i Finka Aino-Kaisa Saarinen - pisze Robert Błoński.


Malvalehto, Matwiejewa, Bjoergen, Kowalczyk, Smutna, Saarinen - to pełny skład wielkiego finału. Teraz czas na półfinały mężczyzn. Wracamy za 15 minut.


14:35 Kowalczyk wygrywa z przewagą około 1 metra. 3.18.1 - to czas Polki. Smutna zajęła drugie miejsce. Saarinen i Bjoergen awansują jako lucky looserki. W finale czekają nas wielkie emocje.


14:32 Kowalczyk od początku na prowadzeniu.


14:32 Wystartowały.


14:31 Kowalczyk pobiegnie Finką Aino-Kaisą Saarinen, Austriaczką Kateriną Smutną, Norweżką Maiken Fallą, Szwedką Idą Ingemarsdotter oraz Słowenką Katją Visnar.


14:29 Bjoergen dopiero na trzecim miejscu! Malvalehto i Matwiejewa zaatakowały Norweżkę na ostatniej prostej i to właśnie reprezentantka Finlandii wygrała pierwszy bieg półfinałowy. Liderka PŚ nie może być jeszcze pewna udziału w finale. Musi czekać na wyniki drugiego biegu.


14:27 Matwiejewa na razie trzyma się Bjoergen. Te dwie zawodniczki na prowadzeniu.


14:26 Zaczynamy pierwszy bieg półfinałowy. Biegną Bjoergen, Matwiejewa, Malvaletho, Niskanen, Oestberg, Randall.


14:07
Kowalczyk pobiegnie w drugim półfinale razem z Finką Aino-Kaisą Saarinen, Austriaczką Kateriną Smutną, Norweżką Maiken Fallą, Szwedką Idą Ingemarsdotter oraz Słowenką Katją Visnar. Start o 14.29,00. Do finału awansują po dwie najlepsze zawodniczki z obu półfinałów oraz dwie zawodniczki z najlepszymi czasami. Kowalczyk nigdy nie była na podium w Otepaa w sprincie. W ubiegłym roku zajęła czwarte miejsce, wcześniej przez cztery sezony zajmowała siódme miejsce - pisze z Estonii korespondent Sport.pl i Gazety Wyborczej Robert Błoński.


Teraz na torze w Otepaa meldują się mężczyźni. A my oddajemy głos serwismenowi Kowalczyk, który wie jak przygotować narty, żeby Justyna wygrała sprint.Justyna Kowalczyk osiągnęła najlepszy czas spośród wszystkich zwyciężczyń biegów ćwierćfinałowych. W półfinałach pobiegną także Bjoergen, Niskanen, Matwiejewa, Oestberg, Smutna, Malvalehto, Falla, Saarinen, Ingemarsdotter, Randall i Visnar.


Randall i Visnar to dwie lucky looserki, które kwalifikują się z dalszych miejsc.


13:56 Saarinen wygrywa przed Ingemarsdotter. Pozostałe zawodniczki bez szans na awans dalej.


13:52 Lahteenmaki, Saarinen, Gaiazowa, Pormeister, Ingemarsdotter, Prochazkowa - to skład ostatniego biegu.


13:50 Kowalczyk pewnie wygrywa swój ćwierćfinał. Czas 3.19.8, czyli o 2 sekundy lepiej niż Bjoergen. Za Polką na mecie melduje się Falla.


13:49 Kylloenen leży! Podcięła ją Szapowalowa. Kowalczyk nadal pewnie prowadzi.


13:47 Kowalczyk już łapie swój rytm. Jest na prowadzeniu.


13:46 Czas na ćwierćfinał z udziałem Justyny Kowalczyk. Razem z nią pobiegną Johaug, Falla, Kylloenen, Ojaste i Szapowalowa. Trzymamy kciuki.


13:45 Smutna i Malvalehto w półfinale. Słaby czas biegu, pozostałe zawodniczki nie mają już o czym marzyć.


13:42 Początek trzeciego biegu 1/4 finału.


13:41 Malvalehto, Brodin, Kalla, Smutna, Ustanova, Soemskar - to skład trzeciego biegu.


13:40 Matwiejewa, Oestberg, Randall, Visnar, Crawford, Sargent - to kolejność na drugim ćwierćfinałowym finiszu. Bieg był szybszy od pierwszej, Randall ma duże szansę na wejście do półfinału jako lucky looser.


13:37 Na prowadzeniu na razie Visnar i Matwiejewa.


13:35 Drugi bieg ćwierćfinałowy: Matwiejewa, Randal, Visnar, Oestberg, Crawford, Sargent. Wystartowały.


13:34 3.21.8 - to czas Marit Bjoergen, która z pierwszego miejsca pewnie awansowała do półfinału. Drugą finalistką jest Niskanen. Dalej Trachsel, Fessel, Jacobsen i Stiffler.


13:33 Drobna przepychanka na trasie między Jacobsen i Niskanen. Bjoergen odskoczyła i to ona raczej wygra ten bieg.


13:32 Bjoergen od początku prowadzi.


13:30 Pierwszy ćwierćfinał. Wystartowały.


13:30


13:29 Do półfinałów awansują po dwie najlepsze zawodniczki z każdego biegu plus dwie z najlepszymi czasami.


13:28 Bjoergen w pierwszym ćwierćfinale powalczy z Jacobsen, Niskanen, Trachsel, Fessel i Stiffler.


13:26 Biegi ćwierćfinałowe rozpoczną się o 13.30. Kowalczyk pobiegnie w czwartym, który rozpocznie się o 13.45.


Relacja z eliminacji:


Justyna Kowalczyk nie miała żadnych problemów z awansem do ćwierćfinału. Polka wystartowała jako szósta i przybiegła do mety 0,55 sekundy za Bjoergen. Wynik Norweżki to 3.22,10.

Kowalczyk pobiegnie w czwartym z pięciu ćwierćfinałów. Bieg rozpocznie się o 13.45,45 polskiego czasu. Rywalkami Polki będą Finka Anne Kyllonen, Rosjanka Eugenia Szapowałowa, Norweżki Maiken Caspersen Falla i Therese Johaug oraz Szwajcarka Tatjana Stiffler.

W Estonii Polka chce powalczyć z Bjoergen i odrobić do liderki Pucharu Świata stratę, która w tym momencie wynosi 102 punkty. - To bardzo duża strata i ciężko będzie ją odrobić, ale nie ma rzeczy niemożliwych, będziemy walczyć! - zapowiada trener Aleksander Wierietielny, dodając, że w sprincie mogą być wywrotki i przepychanki.

Estońskie trasy są stworzone dla Polki - z długimi podbiegami oraz łagodnymi i mało krętymi zjazdami. Kowalczyk do tego stopnia pasuje ta maleńka estońska miejscowość, że po PŚ zostaje w niej, by przez kilka dni trenować i startować. - Zgłosiliśmy się do mistrzostw Estonii, Justyna wystartuje w kilku biegach. Ciężko trenujemy latem, więc zimą bierzemy udział w zawodach. W tym sezonie, jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, nie odpuścimy już ani jednego biegu - mówi Wierietielny. W piątek do Otepeaeae przyjechało oczekiwane wsparcie dla Justyny, czyli rodzice. Pani Janina i Józef Kowalczykowie będą wspierać córkę podczas sobotnich i niedzielnych biegów.


Tak relacjonowaliśmy na żywo eliminacje do sprintu w Otepaeae.


11:15 Randall na mecie. Niemal 4 sekundy starty do Bjoergen i dopiero szóste miejsce.


11:11 Reszta stawki wyraźnie odstaje od Kowalczyk i Bjoergen. Trzecia w tym momencie Lahteenmaki ma 1,3 sekundy starty. Dalej są Matwiejewa, Malvalehto i Brodin.


11:07 Kowalczyk na mecie. Bjoergen jest lepsza o 0,55 sekundy.


11:04 Bjoergen już na mecie. Czas Norweżki to 3:22:10.
11:02 Polka już zaczęła.


11:01 Bjoergen zaczęła zawody. Zaraz na trasie pojawi się Justyna.


11:01 Kowalczyk na starcie pojawi się jako szósta. Bjoergen ma drugi numer.


Kwalifikacje rozpoczną się o 11.


W estońskiej miejscowości Otepaa w sprincie i na 10 km style klasycznym będzie starać się dogonić Marit Bjoergen w klasyfikacji PŚ (relacja na żywo na Sport.pl w sobotę o 11, w niedzielę o 14.). Norweżka ma Bjoergen ma nad Polką 102 punkty przewagi. To bardzo duża strata i ciężko będzie ją odrobić, ale nie ma rzeczy niemożliwych, będziemy walczyć! - zapowiada trener Aleksander Wierietielny, dodając, że w sprincie mogą być wywrotki i przepychanki.-
Komentarze (44)
Justyna Kowalczyk wygrała sprint w Otepaa!
Zaloguj się
 • czesiozpoczty

  Oceniono 10 razy 8

  Ręce same składają się do oklasków :) Brawo Justyna!!!

 • miszczun

  Oceniono 10 razy 8

  WIELKIE BRAWA
  i OK -
  Teraz chłopaki od Wenty

 • romikus

  Oceniono 10 razy 6

  Kulturystce Marit Bjoergen nie udało się pokonać Justyny. Brawo Justyna!

 • feminus

  Oceniono 8 razy 6

  Brawo Justynka! Pieknie jak zawsze! Trzymamy kciuki! Dawaj! ;-)

 • Gość: k

  Oceniono 9 razy 5

  LOL te chamy wchodza sobie od razu z reklamami nawet komentator nie zdąży skończyć

 • feminus

  Oceniono 8 razy 4

  YEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!! Justynka NAJLEPSZA!!!!!!!!!!! HA! :D

 • Gość: lol

  Oceniono 3 razy 3

  A w klasyfikacji na gazeta.pl oczywiście różnica to 182 punkty, a nie 82. Co za barany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia