Biegi narciarskie. Bjoergen wygrała, Kowalczyk zawiodła

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
56
Polka spokojnie przeszła eliminacje, które skończyła na szóstym miejscu. Bjoergen była piąta. Obie zawodniczki trafiły do tego samego biegu w ćwierćfinale. Tam Bjoergen nie dała rywalkom szans - Polka walczyła o drugie miejsce z Randall. Wydawało się, że wygra, ale na ostatnich metrach Amerykanka przyspieszyła i wywalczyła awans do półfinału. Kowalczyk mogła jeszcze liczyć na awans jako "lucky loser", ale jej czas był zbyt słaby.


Pozostałe Polki zaprezentowały się jeszcze słabiej i odpadły już w eliminacjach. Ewelina Marcisz była 71., Sylwia Jaśkowiec 79, a Paulina Maciuszek 84.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:


12:48 Marit Bjoergen wygrywa sprint w Kuusamo! Druga Charlotte Kalla, trzecia Vibeke Skofterud. Dalej pogromczyni Kowalczyk, Kikkan Randall, Anne Kylloenen i Natalia Matveeva.


12:48 Kalla uciekła, pierwsze i drugie miejsce Bjoergen i Kalla mają praktycznie zapewnione.


12:47 Bjoergen powiększa przewagę. Kalla wciąż walczy z Kylloenen.


12:46 Bjoergen wyszła na prowadzenie, Kylloenen spadła na trzecie miejsce - wyprzedziła ją też Kalla.


12:46 Prowadzi Kylloenen, Bjoergen trzecia.


12:45 Ruszyły!


12:44 Zawodniczki już gotowe do startu.


12:42 Za chwilę finał!


12:30 Finał odbędzie się za kilkanaście minut.


12:29 W biegu finałowym zmierzą się: Kalla, Randall (pierwszy bieg), Bjoergen, Kylloenen (drugi bieg) oraz "lucky losers" - Skofterud (pierwszy bieg) i Matveeva (drugi bieg).


12:28 Bjoergen wygrywa, ma czas 2:48.2. Za nią Kylloenen (+0.4), Mateeva (+1.0), Johaug, Visnar i Falla.


12:27 Bjoergen prowadzi...


12:26 Skład drugiego biegu: Visnar, Bjoergen, Falla, Matheeva, Johaug i Kylloenen.


12:24 Wygrywa Kalla z czasem 2:49.0. Dalej jest pogromczyni Kowalczyk, Kikkan Randall (+0.9) - awansowała na drugie miejsce po świetnym finiszu, tak jak w ćwierćfinale, gdy minęła Polkę. One są już w finale. Na trzecim miejscu Skofterud, dalej Smutna, Brodin i Fessel.


12:21 Zaczynamy półfinały. W pierwszym biegu biorą udział: Kalla, Smutna, Skofterud, Randall, Brodin i Fessel.


11:58 Za kilkanaście minut powinny rozpocząć się półfinały - niestety bez udziału Justyny Kowalczyk.


11:57 Do połfinału awansowały: Kalla i Skofterud (pierwszy bieg), Smutna i Brodin (drugi bieg), Bjoergen i Randall (trzeci bieg), Visnar i Johaug (czwarty bieg) oraz Falla i Matveeva (piąty bieg). "Lucky losers" to Fessel i Kylloenen z pierwszego biegu - obie były szybsze od Justyny Kowalczyk, która odpadła.


11:55 Wygrała Falla (2:47.5), dalej Matveeva, Prochazkova, Brun-Lie, Ivanova i Korosteleva.


11:51 Za chwilę ostatni bieg: Matveeva, Korosteleva, Falla, Prochazkova, Ivanova i Brun-Lie.


11:50 Kowalczyk ma dopiero czwarty czas spośród przegranych i nie ma szans na awans jako "lucky loser". To oznacza, że nie zobaczymy Polki w półfinale...


11:49 Koniec czwartego biegu. Wygrała Visnar, dalej Johaug, Gaiazova, Lahteenmaki, Zeller i Medvedeva.


11:45 Ruszył przedostatni bieg: Visnar, Medvedeva, Gaiazova,Zeller, Lahteenmaki, Johaug.


11:44 Niestety, Kowalczyk minimalnie przegrała z Kikan Randall i zajęła trzecie miejsce. Polka może awansować do półfinału tylko jako jedna z "lucky losers".


11:43 Kowalczyk awansuje na drugie miejsce! Bjoergen dalej prowadzi, ma zwycięstwo w kieszeni...


11:41 Bjoergen zdecydowanie prowadzi... Kowalczyk balansuje pomiędzy drugim i trzecim miejscem.


11:40 Ruszył bieg z udziałem Kowalczyk i Bjoergen!


11:38 Dotsenko spadła na czwarte miejsce. Drugi bieg wygrała Katerina Smutna (2:48.2), dalej Brodin (+0.3), Ingemarsdotter (+2.2), Dotsenko (+3.2), Malvalehto (+5.0) i Herrmann (+5.7). Za chwilę Justyna Kowalczyk, która rywalizuje bezpośrednio z Bjoergen!


11:36 Najpierw prowadziła Malvalehto, potem minęła ją Dotsenko.


11:35 Ruszyła druga grupa: Dotsenko, Malvalehto, Ingemarsdotter, Brodin, Herrmann, Smutna. Kowalczyk jest w kolejnej.


11:34 Skofterud jechała po zwycięstwo, ale w końcówce minęła ją Kalla, która wygrała z czasem 2:47.3. Dalej jest właśnie Skofterud (+0.8), Fessel (+0.9), Kylloenen (+1.5), Crawford (+1.6) i Ojaste (+8.6).


11:33 Skofterud wychodzi na pierwsze miejsce.


11:32 Prowadzi Kylloenen, za nią Crawford i Skofterud.


11:30 Ruszamy! Wystartowała pierwsza grupa: Skofterud, Crawford, Kylloenen, Fessel, Kalla, Ojaste.


11:23 W ćwierćfinale odbędzie się pięć biegów, w każdym weźmie udział sześć zawodniczek. Kowalczyk znalazła się w grupie z Bjoergen, Randall, Saarinen, Fabjan i Niskanen.


Kowalczyk dobiegła do mety z szóstym czasem. Wygrała Vibeke Skofterud (2:47.75), do której Polka straciła 4.45 sekundy. Największa rywalka Kowalczyk, Marit Bjoergen, skończyła eliminacje na piątym miejscu (+3.50).

Pozostałe Polki spisały się słabo i nie awansowały do ćwierćfinału. Ewelina Marcisz znalazła się na 70. miejscu, Paulina Maciuszek na 76., a Sylwia Jaskowiec na 78.


10:15 Zapraszamy na relację z ćwierćfinałów od 11:30.


10:14 Pierwsza część sprintu za nami. Tak prezentuje się pierwsza dziesiątka: Skofterud, Visnar, Mateeva, Dotsenko, Bjoergen, Kowalczyk, Malvalehto, Korosteleva, Medvedeva, Crawford.


10:12 Kowalczyk spadła na 6. miejsce, zrzuciła ją Natalia Mateeva.


10:10 Jaskowiec na 78. miejscu. Maciuszek skończyła na 76., Marcisz na 70. miejscu.


10:08 Maciuszek na 74. miejscu (+26.15) i bez awansu do ćwierćfinału. Czołówka bez zmian.


10:07 Za chwilę koniec pierwszej części dzisiejszego sprintu. Wyruszyła ostatnia zawodniczka, Sylwia Jaskowiec.


10:05 Marcisz przyjeżdża na 65. miejscu z 18.80 sek. straty do liderki - nie znajdzie się w ćwierćfinale.


10:04 Na trasie kolejna reprezentantka Polski, Paulina Maciuszek. Kowalczyk wciąż piąta, Bjoergen czwarta. Prowadzi Skofterud.


10:02 Druga Polka, Ewelina Marcisz, właśnie wystartowała.


9:59 Kowalczyk spadła na piąte miejsce, bo na trzecie wskoczyła Anastasia Dotsenko (+2.04).


9:58 Therese Johaug jest dopiero 22 i wciąż spada. Do liderki traci 9.33 sekundy. Czas Kowalczyk utrzymuje czwarte miejsce.


9:56 Jest też Bjoergen, o prawie sekundę szybsza od Kowalczyk. Prowadzi Skofterud (2:47.75), a dalej są: Katja Visnar (+0.84), Marit Bjoergen (+3.50) i Justyna Kowalczyk (+4.45).


9:54 Kowalczyk na mecie! Melduje się z czasem gorszym o 4.45 sekundy od liderującej Skofterud.


9:53 Marit Bjoergen wyjechała chwilę po Kowalczyk, startowała jako 27.


9:52 Randall jest już na mecie z czasem 2:54.74. Prowadzi Vibeke Skofterud, która była o niecałe siedem sekund szybsza. Justyna Kowalczyk już wystartowała.


9:50 Najbardziej interesują nas oczywiście Polki: Justyna Kowalczyk (ruszy jako 24.), Ewelina Marcisz (68.), Paulina Maciuszek (76.) i Sylwia Jaskowiec (90.).


9:45 Ruszamy! Jako pierwsza na trasie pojawiła się Kikkan Randall.


W sobotę zawodniczki przebiegną 5 km techniką dowolną, w niedzielę 10 km klasykiem. Za zwycięstwo w pojedynczym starcie jest 50 pkt, ale triumfatorka całego cyklu dostanie bonus 200 pkt. PŚ. Justyna Kowalczyk jest jedną z faworytek.


Trasa w Kuusamo bardzo jej odpowiada - jest mało zjazdów, a sporo podbiegów, i to raczej długich niż stromych. Choć na początku sezonu Polka nigdy nie obiecuje wielkich sukcesów, to w Finlandii zawsze biegała dobrze. Rok temu przegrała tylko z Marit Bjoergen, ale nie wiadomo, jak potoczyłaby się rywalizacja, gdyby nie dyskwalifikacja Polki w sprincie. Kowalczyk została wykluczona po półfinale i zajęła dopiero 11. miejsce. Później nie zdołała odrobić strat tylko do Norweżki - pozostałe konkurentki wyprzedziła na mecie.


-
Komentarze (72)
Biegi narciarskie. Bjoergen wygrała, Kowalczyk zawiodła
Zaloguj się
 • nierobicjaj

  Oceniono 2 razy 2

  To się wysypały zawistne trolle na forum... :D
  Jak to ich w dupki gryzie że ich rodaczka sobie dobrze w czymś radzi.

 • albinnos

  Oceniono 4 razy 2

  Wydaje sie, ze TV zawiesi wkrotce transmisje z biegow zimowych kobiet.Pani Kowalczyk co rusz musi ogladac od tylu , bardzo ladna skadinad sylwetke najlepszej biegaczki swiata,Norwezki Bjoergen. No coz,jedynym co ta Polka w miare opanowala to ciulanie punktow w malo istotnym tzw.Pucharze. Proponuja ,wyczytalem to juz tutaj kiedys ,dac jej przydomek sportowy - " Punktciara ". Tak ,w tym jest dobra,w ciulaniu roznych dalszych zazwyczaj miejsc.

 • keram121

  Oceniono 4 razy 2

  A byly taka mocna....w gebie
  Zawsze ogladala plecy Bjoergen

 • Gość: lol

  Oceniono 4 razy 2

  Kowalczyk ? Buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 • arey

  Oceniono 4 razy 2

  Niech się baba zajmie handlowaniem pietruszką a nie sportem czy polityką.

 • deus-cosma-deus

  Oceniono 1 raz 1

  Ale ja nie twierdzę, że to była wina Łuszczka-choć słyszałam co nieco o jego zamiłowaniu do kieliszka-nie wiem czy to prawda, czy może plota wstrętna rozpuszczona przez życzliwych. Mniejsza z tym ,wcześniej pisałam o szkoleniu w Polsce leży-niestety nie tylko w tej dyscyplinie. Dlatego tak cenię tych pośród naszych sportowców, którzy wbrew jakoby na przekór temu wszystkiemu, działaczom, warunkom osiągają sukcesy. Krew mnie zalewa wówczas gdy nasi kochani rodacy szukają tylko powodów by takim jak Kowalczyk dowalać. Bo na taka jak ona przyjdzie nam długo poczekać jeśli w ogóle.

 • deus-cosma-deus

  Oceniono 1 raz 1

  Polactwo to ci którzy dowalają rodakom zatem polactwo ty wy panowie takie prawdziwe rodowite-ja tam na zmywaku nie siedzę, mimo że na obczyźnie i nie składam hołdów cudzym bożkom. a ty fajny trak odbiegasz od tematu nie narzekałam na pogodę ani na warunki, nie tłumaczyłam słabego wyniku Kowalczyk taktyką ani nie przewidywałam jej triumfów. To wy się bawicie w proroctwa, sezon się jeszcze dobrze nie zaczął a wy otrąbiacie sukces Bjoergen prześcigając sie w komplementach na jej temat. ja tam cie trak nie widziałam na forach gdy Kowalczyk triumfowała. Czyli wypływasz na powierzchnię tylko wtedy gdy jej idzie gorzej. Tez mi sztuka! Może sam byś zebrał poślady i zrobił coś co sprawiłoby że na IO usłyszymy hymn Polski? Jej to się już raz udało...

 • deus-cosma-deus

  Oceniono 1 raz 1

  Ponadto oloros na jakiej podstawie twierdzisz że inne Norweżki czy Szwedki takie jak Kalla wytrzymają cały sezon na podobnej formie? Oglądam je kilka lat i nic absolutnie nic nie wskazuje, że są w stanie to zrobić. Kalla wręcz charakteryzuje się tym, że jest w stanie przygotować jeden szczyt formy w sezonie. Tylko jedna zawodniczka przez ostatnie 3 sezony potrafiła tego dokonać-Kowlaczyk-żadnej innej się to nie udało. Marit co chwilę pauzowała, uciekała jak diabeł przed święconą wodą od TdS. Więc twoje proroctwa to tylko proroctwa,statystyki im przeczą.

 • puch-atek

  Oceniono 1 raz 1

  media tez wsadzaja tu swoj kijaszek w mrowisko, napedzajac ambicje rywalizacji i klotliwosc miedzy zawodniczkami, bo przeciez biegi dopiero sie zaczely, a Kowalczyk tak daleko znowu nie byla. Zreszta lepiej zaczac od pozycji tylnej a skonczyc z przodu, u Justyny jak wiadomo forma zazwyczaj siega zenitu gdzies w srodku sezonu, a Bjergen jesli nawet wytrzyma kondycyjnie morderczy wysilek przez caly sezon, to w nastepnym okaze sie ze przechodzi na emeryture. Tak jak zrobilo sie w tenisie z siostrami Williams. Wszystko ma swoja cene. Naduzywanie ciala tez zawsze konczy sie logicznymi jakby nie bylo konsekwencjami. Ale, rzecz jasna popatrzymy, zobaczymy.....w każdym razie życzę pani Justynie jak najwięcej sukcesów i radości na co dzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia