Kowalczyk świetna, ale sztafety nie zbawiła

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
28
Mistrzyni olimpijska z Vancouver na swoim pięciokilometrowym odcinku wyprowadziła nasz zespół z miejsca 15., które zajmowaliśmy po biegu Eweliny Marcisz, na piąte. Kowalczyk na swojej zmianie była najlepsza. Aż o 16 sekund wolniej od Polki pobiegła Norweżka Therese Johaug. Niestety, Justynie nadal nie są w stanie dorównać jej koleżanki. Paulina Maciuszek na trzeciej i Sylwia Jaśkowiec na czwartej zmianie spisały się przeciętnie, dlatego nasza sztafeta ostatecznie zajęła dopiero 11. miejsce. Bieg pewnie wygrała Norwegia I, wyprzedzając Norwegię II i Finlandię. Co ciekawe, wszystkie cztery sztafety Norwegii znalazły się w pierwszej siódemce zawodów.


Czwarta zmiana: Czwarte miejsce dla Szwecji, 5. Francja, 6. Norwegia III, 7. Norwegia IV... Polki na 11. miejscu ze stratą 1.56.2 do zwyciężczyń.


Czwarta zmiana: Drugie miejsce dla Norwegii II. Strata do Norwegii I - 26 sekund. Trzecia Finlandia 39,1 sekundy straty.


Czwarta zmiana: Bjoergen już na mecie, ostatnie metry przebiegła z uśmiechem, pozdrawiając kibiców. Johaug tańczy z radości.


Czwarta zmiana: Na czwartym miejscu Szwecja, ale Charlotte Kalla nie dogoni podium. Do Bjoergen traci 56 sekund.


Czwarta zmiana: Bjoergen spokojnie prowadzi. Na 700 metrów przed metą Norwegia I wyprzedza Norwegię II o 32,5 s i Finlandię o 33,3 s.


Czwarta zmiana: Polska ósma - 1.24,6 s straty do Norwegii I.


Czwarta zmiana: Sytuacja po 1,8 km: 1. Norwegia I, 2. Norwegia II 19,9 s straty, 3. Finlandia 20,8 s.


Czwarta zmiana: Sytuacja po trzech zmianach: 1. Norwegia, 2. Norwegia II 15,5 s straty, 3. Finlandia 19,3 s. Polska na ósmym miejscu, 1.10 s. straty. W naszej drużynie biegnie Sylwia Jaśkowiec.


Czwarta zmiana: Na trasę rusza liderka Norwegii I -Marit Bjoergen.


Trzecia zmiana: Maciuszek słabnie - jest ósma, traci 58,2 s.


Trzecia zmiana: Sytuacja po 2,5 km trzeciej zmiany: 1. Norwegia I, 2. Norwegia II 18,1 s straty, 3. Finlandia 18,5 s.


Trzecia zmiana: Jest pierwszy pomiar czasu na trzeciej zmianie. Po 1,8 km prowadzi Norwegia I, wyprzedzając Norwegię II o 16,8 oraz Finlandię o 17,3 sekundy. Polska ósma - 56,6 sekundy straty do liderek.


Trzecia zmiana: Kowalczyk przesunęła naszą sztafetę z miejsca 15. na piąte.


Trzecia zmiana: Polska na piątym miejscu - 44,6 sekundy straty.


Trzecia zmiana: Drugie miejsce dla Finlandii, strata 14,5 s, trzecia Norwegia II - 16,8 s.


Trzecia zmiana: Na trasie trzecia zawodniczka Norwegii I - Kristin Stoermer Steira.


Druga zmiana: Za chwilę zmianę Justynie Kowalczyk da Paulina Maciuszek. Nasza liderka biegnie znakomicie.


Druga zmiana: 4,3 km: 1. Norwegia I, 2. Finlandia ze stratą 11,1, 3. Norwegia II (12,6 s). Polska na szóstym miejscu - 44,2 sekundy straty.


Druga zmiana: 2,5 km za biegaczkami drugiej zmiany. W pierwszej piątce znajdują się wszystkie cztery sztafety Norwegii. Walczy z nimi tylko fińska specjalistka od stylu klasycznego - Saarinen. Kowalczyk 12., traci 53 sekundy


Druga zmiana: 1,8 km za zawodniczkami drugiej zmiany. Johaug i Norwegia I na prowadzeniu. Dalej: Finlandia (Aino-Kaisa Saarinen) ze stratą 10,3 i Norwegia II ze stratą 10,4. Kowalczyk goni. Polska na 14. miejscu ze stratą 58 sekund.


Druga zmiana: Po pierwszej zmianie prowadzi Norwegia I, kroku dotrzymuje jej Francja (6,1 sekundy straty), a Polska dopiero 15. - przedostatnia. Kowalczyk traci do Johaug równo minutę.


Pierwsza zmiana: Therese Johaug już czeka, by dać zmianę Vibece Skofterud.


Pierwsza zmiana: 4,3 km za zawodniczkami. Prowadzi Norwegia I, 5,8 sekundy traci Norwegia II, dalej Finlandia i Norwegia IV. Polska na 13. miejscu, ze stratą 38,3 s.


Pierwsza zmiana: W drużynie Norwegii II na pierwszej zmianie biegnie Astrid Jacobsen, a w ekipie Norwegii IV - Celin Brun-Lie.


Pierwsza zmiana: Sytuacja po 2,5 km: Norwegia II, Norwegia I, Norwegia IV, a Polska 12. ze stratą 13,5 sekundy do liderek.


Pierwsza zmiana: Na pierwszym punkcie pomiaru czasu prowadzą Norweżki. Marcisz dopiero 13., a do liderującej Vibeke Skofterud traci 6,8 sekundy.


Pierwsza zmiana: Ruszyły pierwsze zawodniczki. Na pierwszej zmianie Polskę reprezentuje Ewelina Marcisz.


-

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (41)

 • deus-cosma-deus

  0

  @oloros
  W sporcie niczego mnie można być pewnym oloros. Nie wierzę w wieloletnią dominację Bjoergen, prędzej pojawi się ktoś nowy niż Marit utrzyma dominację do Soczi. Marit to ten typ "zawodnika na zwycięstwa" ktorego tylko sukcesy budują, a gdy zaczynają się schody ucieka. Gdy zacznie przegrywać skończy karierę choćby w połowie sezonu. Nie przejdzie do porządku dziennego nad wypadnięciem z pierwszej dziesiątki na jednych czy drugich zawodach. I tak się skończy Marit Bjoergen a kiedy to zobaczymy... ;)

 • deus-cosma-deus

  0

  @oloros
  Jak już to pewna oloros-rozmawiasz z kobietą.Wiedzę jako taka na temat biegów mam, bo pamiętam jeszcze takie tuzy jak Valbe, Belmondo i innych. Niestety oglądałam je tylko przy okazji IO ale pamiętam, jak sama sobie zadawałam pytanie, czy doczekamy się kiedyś jakiejś biegaczki czy biegacza, który chociażby był wstanie na wielkiej imprezie dobiec w pierwszej dziesiątce(o medalach to w ogóle nie marzyłam). Dlatego jestem ogromnie wdzięczna Justynie za to co czego już dokonała i zawsze będę jej kibicować choćby nie mieściła się w 30!!

 • deus-cosma-deus

  0

  To czy to nic nie da to się dopiero okaże.To nie tylko prof Chmara ma takie zdanie.Środowisko medyczne na całym swiecie jest podzielone w tej kwestii. Bjoerndalen też się myli? Jak by na to nie patrzeć walka Kowalczyk za co była tak strasznie krytykowana jednak w pewnym stopniu okazała się skuteczna...Gdyby nic nie mówiła na ten temat nadal tylko wybrańcy faszerowaliby się farmakologią, a tak od stycznia każdy będzie mógł spróbować. Oczywiście bjoergen jako "obłoznie chora" ma większe dawki tego specyfiku do swojej dyspozycji, zatem moim zdaniem wciąż będzie miała fory-takie jest moje zdanie i tyle...
  Ani ty mnie nie przekonasz ani ja Ciebie. A do tego sezonu ja osobiście podchodzę bardzo spokojnie, Justa nie powinna się w nim specjalnie przemęczać, jeśli zdrowia starczy to przecież nie ostatni sezon w którym można zdobyć KK. Przynajmniej jeszcze kilka szans Justyna będzie miała, za rok mistrzostwa świata za 2 lata IO i to będą sezony bardzo ważne, do nich bedzie trzeba się przygotować na 200% :)

 • oloros

  0

  @deus-cosma-deus
  Bjorgen ma dobrze zaplanowany rozwoj do Soczi - tego mozesz byc pewien
  w sumie cieszy mnie - choc kibicujemy roznym zawodniczkom ze masz deus duza wiedze i rzeczywiste zainteresowanie narciarstwem ktore jest moja miloscia od wielu lat
  milo jest z toba rozmawiac
  jeszcze raz pozdrawiam!!

 • oloros

  0

  @deus-cosma-deus
  dziekuje za ten material - w czesci medycznej dobrze mi znany - prosze mnie dobrze zrozumiec - nie chce podejmowac znowu tego tematu z wielu powodow. Teorie Pana profesora o progu itd sa mniej wiecej znane od 50 lat .
  cale zalozenie jest nieuczciwe - zaklada sie bowiem ze Bjorgeni inne Norwezki zalatwily sobie zaswiadczenia a Wada dala tzw dopuszczenia terapeutyczne - i to jest nieuczciwe zalozenie
  WADA to nie sa tylko prawnicy - decyzje WADA zapadaja po wielu konsultacjach i badaniach - podkreslam badaniach klinicznych!! WADA lekkomyslnie nie wyda takich decyzji!!!
  a badania wskazuja wyraznie - lek stosowany przez Marit w takich i takich dawkach podawanych ta a nie inna droga nie powoduje podniesienia wydolnosci psycho-fizycznej u zawodnika. kropka / prof `Chmaa nigdy takich badan nie prowadzil - on sie zupelnie na tej czesci badan klinicznych nie zna!!/
  Calosc teatru ktory jest wokol Norwegow robiony jest w psychologii sportu okreslany jako atrybucja zewnetrzna
  sukces Marit Bjorgen przeszkadza wielu - teraz po ogromnych sukcesach ekipy norweskiej bedzie jeszcze wieksze opowiadania
  takie jest moje zdanie - Marit widzialem po raz pierwszy w 1998 roku - widzialem prace Norwegow przez wiele lat, wiem o nich sporo - ale rozumiem ze jak sie stale przegrywa trzeba koniecznie znalezc jakies wytlumaczenie - sa atrybucje zewnetrzne i wewnetrzne - te wenetrzne sa nie do przyjecia poniewaz prowadza do depresji i oslabaija motywacje - w takich przypadkach jedyym wyjsciem jest wlasnie atrybucja zewn - i bedzie to jak choroba zakazna - znajda sie ludzie ktorzy beda kazda rzezcz naginac, udawadniac zeby tylko udowodnic sobie samemu owa przyczyne i tak bedzie bez konca
  ale jak ktos bardzo chce to moze od 1 stycznie 2012 roku wziewac sobie dawke i probowac - ile tylko chce - i powodzenia = tylko ze to nic nie da - ale mozliwosc jest prosze bardzo - nawet nie trzeba mien owego zaswiadczenia lekarskigo !!!!!!!!!!!
  serdecznie pozdrawiam i powtarzam nie chce juz uczestniczyc w tych sporach
  za material jeszcze raz dziekuje

 • deus-cosma-deus

  0

  Optymalny wiek dla biegaczki narciarskiej 30-32 lata-Justyna ma jej jeszcze przed sobą, Marit jest w trakcie swej optymalnej dyspozycji. I niech się norweskie dziewczę "wypsztyka" w tym roku na pomniejszych celach, bo te największe są w kolejnych latach :] Ja jestem kibicem Justyny nie kibicuję jej tylko wtedy gdy wygrywa i tylko po to by wygrywała, dlatego bez żadnych roszczeń spokojnie będę oglądać w tym sezonie rywalizację życząc Justynie przede wszystkim zdrowia, a jeśli ono dopisze, jak i motywacja to wszystko co najlepsze nadal przed nią.

 • deus-cosma-deus

  0

  @bengt33
  hehehehehe-organizm Justy zadziwia nie jednego profesorka więc tak szybko nie spisywałabym jej na straty. Owszem Polbank nie jest potężny. Ale biorąc pod uwagę jak traktuje się choćby od strony medialnej biegi narciarskie w naszym kraju nie liczyłabym na większego sponsora dla tej dyscypliny sportu.
  Ile Kowalczyk musiała zrobić ile zdobyć by publiczna tv raczyła relacjonować jej dyscyplinę na 2? Zdobyła 2 KK 3 medale w Libercu i 3 w Vancouver, dopiero w zeszłym sezonie pojawiły się biegi na kanale dostępnym dla każdego. Mecze towarzyskie naszej szmacianej relacjonowane są zawsze, bo to nasza dyscyplina narodowa. Drugą dyscypliną są skoki i ich transmisje nawet na igielicie. Fakt oczywisty, że TVP nadal mimo wszystko traktuje biegi jako sport niszowy sprawia, że mamy taka bazę szkoleniowa jaka mamy. Kowalczyk skończy karierę i biegi w Polsce skończą się razem z nią, na to chyba w zasadzie liczy Tajner skoro takiego matoła jak Cempa nadal trzyma na stołku trenerskim!

 • deus-cosma-deus

  0

  Ja mam zdrowe podejście do pozostałych naszych zawodniczek. Czyli ani ich nie chwalę ani nie ganię. Warunki maja kiepskie, i to bynajmniej nie od strony technicznej(mają zdecydowanie lepsze od Justy gdy ona nie tylko zaczynała ale juz coś osiągnęła-brąz w Turynie) ale od strony szkoleniowej, a mianowicie mają fatalnego w zasadzie nie znającego się na swoim fachu szkoleniowca. Pan Cempa jest trzymany przez Tajnera chyba tylko po to by biegom w tym kraju zaszkodzić!!Nie wyżywałabym się na Marcisz-ta dziewczyna ma ogromny zapał i chęć do pracy, Maciuszek cóż-musimy ją brać póki nie mamy lepszych(poza tym na przestrzeni ostatnich sezonów notuje pewne postępy). Jaśkowiec z kolei to dziewczyna która ma wszelkie dane ku temu by być DOBRĄ zawodniczką-niestety cięzka kontuzja, z którą o zgrozo walczyła przez cały zeszły sezon(pewnie w takiej Norwegii to postawiliby ja na nogi w pół roku)stawia ogromny znak zapytania nad jej dalszą karierą zawodnicza. Dzisiejszy start był jej pierwszym startem do przeszło roku-zatem spokojnie z osądzaniem.

 • bengt33

  0

  @deus-cosma-deus
  Nie masz racji. Justyna ma 29 latek . Przy jej treningu ma przed soba 2 moze 3 lata. Potem astma wysilkowa i co dalej. Ona ma problem rozwiazany a my kibice nie. 3 lata intensywnego treningu to bardzo duzo. Upor to nie wszystko. A kto ma pomagac ? Rodzice, krewni a moze sasiedzi powinni zrobic sciepe na pierwsze narty.
  Polbank nie jest potezny. Ot taki sobie ,ponizej sredniej. Jezeli w wyborze banku kierujesz sie reklama to uwazaj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia