Biathlon. Szóste miejsce Polek w sztafecie w Hochfilzen

• niedziela, 09 grudnia 2012
  • Polskie biathlonistki w składzie Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Pałka i Monika Hojnisz zajęły szóste miejsce w sztafecie 4x6 km w austriackim Hochfilzen. Wygrały Norweżki przed Ukrainkami i Rosjankami.

• Berger na mecie. Norweżki wygrywają sztafetę! Ich czas to 1:11:45.1. Na drugim miejscu reprezentacja Ukrainy, a na najniższym stopniu podium staną Rosjanki.

• Trzeba jednak przyznać, że Gwizdoń na ostatnim strzelaniu już ryzykowała, chciała oddać swoje próby jak najszybciej i rzucić się w pogoń za rywalkami. Niestety, nie udało się.

• Na podium już nie ma szans. Zawodniczki niedługo dobiegną do mety.

• Fatalne strzelanie Gwizdoń. Mimo dobierania kończy z jednym pudłem. Bilans całej polskiej sztafety - jedna karna runda i siedem dobierań.

• Gwizdoń w leżeniu musiała raz dobierać nabój. Do pierwszych Norweżek strata Polek wynosi teraz minutę i osiem sekund. Strata do podium to 32 sekundy.

Magdalena Gwizdoń na strzelnicy

• Norwezka Berger kapitalnie na pierwszym strzelaniu w leżeniu. Wszystkie strzały celne.

• Koniec zmiany Hojnisz. Pierwsza trójka w tej chwili wygląda następująco: 1. Norwegia 2. Rosja 3. Niemcy. Polki tracą do podium 24 sekundy. Za chwilę na trasę rusza Magdalena Gwizdoń.

• Drugie strzelanie Hojnisz niezłe. Jedno pudło i wciąż zajmujemy szóstą lokatę. Prowadzą Norweżki, a nasza sztafeta traci do nich minutę i pięć sekund.

• Hojnisz utrzymała w pierwszym strzelaniu szóste miejsce, ale niestety strata do prowadzących w tej chwili Rosjanek wynosi już 48 sekund.

• Po dwóch strzeleniach Krystyny Pałki Polki były na drugim miejscu. Traciły sekundę do Francuzek. Po strzelaniach Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak nasze reprezentantki spadły niestety na szóste miejsce ze stratą 25 sekund do Czeszek.

• W austriackim Hochfilzen Polki biegną w sztafecie 4x6 kilometrów. Skład naszej reprezentacji to Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Pałka oraz Monika Hojnisz. Czy nasze zawodniczki pokuszą się o niespodziankę i staną na podium?