Sprawdź, co wiesz o Justynie Kowalczyk

1 / 10

W którym roku Justyna Kowalczyk zadebiutowała w Pucharze Świata?

2 / 10

Ile Kryształowych Kul za wygranie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz za wygranie klasyfikacji sprintu i dystansów ma Justyna Kowalczyk?

3 / 10

Sezon 2016/2017 jest dla Kowalczyk już 16. w karierze w Pucharze Świata. W ilu Polka choć raz stanęła na podium?

4 / 10

Ile ze swych 30 zwycięstw w biegach Pucharu Świata Kowalczyk odniosła w Polsce?

5 / 10

"Mnie wychowywano w przekonaniu, że Polska nie może mieć mistrzyni świata w biegach narciarskich. Tak jak nie może mieć mistrza świata w biegu na 100 metrów, bo przecież tylko czarnoskórzy mogą wygrywać" - te słowa Kowalczyk wypowiedziała po:

6 / 10

Kowalczyk ma w dorobku pięć medali olimpijskich i osiem medali mistrzostw świata. Kolekcjonować krążki z najważniejszych imprez zaczęła:

7 / 10

- Jest taka znana piosenka: "Black Magic Woman". To chyba o Justynie - która z rywalek biegającej wtedy w czarnym kombinezonie Polki opisała ją w ten sposób?

8 / 10

Które miejsce Kowalczyk zajmuje w klasyfikacji polskich multimedalistów igrzysk olimpijskich?

9 / 10

"Dla mnie to ideał biegaczki" - o kim Kowalczyk tak powiedziała?

10 / 10

Kowalczyk cztery razy wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata. Jest tylko jedna zawodniczka w historii lepsza pod tym względem (wygrała pięć razy). To:

Co wiesz o sukcesach Polki? Sprawdź się w naszym quizie!