Biathlon. Przed PŚ Polacy wystartują w Sjusjoen

Reprezentacja Polski w biathlonie weźmie udział inaugurujących sezon zawodach w norweskim Sjusjoen.
Rozpoczął się drugi tydzień ostatniego przedsezonowego zgrupowania biathlonowej reprezentacji Polski w Dombas. Norwegom udało się wydłużyć pętlę treningową do pełnych dwóch kilometrów.

- W pierwszych dniach naszego pobytu trasa liczyła tylko 1400 m. Poszerzono również strzelnicę, która początkowo była wąziutka i zawodnicy ledwo się na niej poruszali. Mieliśmy możliwość przeniesienia drugiego tygodnia zgrupowania do Beitostolen, ale zdecydowaliśmy się zostać w Dombas. Ten obiekt w pełni nam wystarcza - powiedział trener Adam Kołodziejczyk.

Zawodnicy oraz zawodniczki szlifują formę, swoją pracę do wykonania mają również serwismeni. Podczas jednego z ostatnich treningów testowali oni narty na fotokomórce.

- Nasza ekipa serwisowa, podobnie jak pozostałe, posiłkuje się w swojej pracy fotokomórką. Mierzy ona czas przejazdu nart na określonym dystansie, co pomaga określić ich jakość. Cały ten proces wykonuje się raz na jakiś czas po to by zhierarchizować narty. Na co dzień serwismeni zajmują się tym sami, ale ostatnio zaangażowali oni do pomocy część zawodniczek - relacjonował Kołodziejczyk.

Przyjemność pracować w zaangażowanej ekipie :)Dziś szczegółowe testy nart na fotokomórce. Pełna profeska, to lubię! 󾌵󾮟...

Posted by Weronika Nowakowska Ziemniak on 13 listopada 2015


Zwieńczeniem zgrupowania ma być start w zawodach w Sjusjoen, które położone jest około 150 km na południowy wschód od Dombasu. To właśnie tam każdego roku na tydzień przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata następuję otwarcie sezonu biathlonowego w Norwegii. Oprócz licznej reprezentacji gospodarzy w zawodach udział biorą zawodnicy innych reprezentacji, które trenują nieopodal Sjusjoen, między innymi Niemcy.

- W tym roku i my dostaliśmy zaproszenie. Planujemy start w sprintach, które zostaną rozegrane 21 listopada. Bezpośrednio z Sjusjoen 23 listopada udamy się do Ostersund - zakończył Kołodziejczyk.

Razem z całą kadrą do Szwecji nie pojadą Weronika Nowakowska oraz Monika Hojnisz, które po występie w Sjusjoen wrócą do Polski. Podobny manewr był stosowany przed rokiem. Do Ostersund wylecą 26 listopada.

Kilka fotek z DombasWięcej znajdziecie nahttps://plus.google.com/photos/116269999776288494229/albums/6216955730301147025

Posted by Krystyna Guzik-oficjalna strona on 15 listopada 2015


Puchar Świata 2015/16 rozpocznie się tradycyjnie w Oestersund. 29 listopada rozegrana tam zostanie sztafeta mieszana oraz supermikst. Pierwsze indywidualne zawody mężczyzn odbędą się 2. grudnia, a kobiet dzień później.

Kobieta-pająk? Krasnoludek? Nowe stroje na zimę!