Biathlon. Zmiana planów polskiej kadry

Ostatnie zgrupowanie przed sezonem Pucharu Świata polska kadra biathlonistów spędzi w miejscowości Dombas, a nie jak wcześniej planowano w Beitostolen.
Polacy zmieniają plany właściwie w ostatniej chwili. 7 listopada wylecą do Norwegii, ale nie do Beitostolen. a do Dombas, rodzinnej miejscowości znanej biathlonistki Tory Berger.

- W Beitostolen organizatorzy zapewnili pięciokilometrową rundę pokrytą 30-40 cm śniegu. Trasy jednak zostaną zamknięte dla trenujących do 15 listopada w związku z zawodami Beitosprinten, tradycyjnym otwarciem sezonu biegowego w Norwegii - tłumaczy trener kadry Adam Kołodziejczyk.

Plany trzeba było szybko zmienić. - Dostaliśmy do wyboru ośrodki w Sjusjoen, Geilo, Trysil oraz Dombas. Zdecydowaliśmy się na tą ostatnią miejscowość. Jest tam strzelnica na 30 stanowisk, trasy są dobrze przygotowane, a w razie czego gospodarze obiektu mają jeszcze zapas śniegu - uzasadnia wybór Kołodziejczyk.

Do Norwegii kadra wyleci w dziewięcioosobowym składzie: Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz, Krystyna Guzik, Kinga Mitoraj, Kamila Żuk, Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik i Rafał Penar.

Puchar Świata 2015/16 rozpocznie się tradycyjnie w Oestersund. 29 listopada rozegrana tam zostanie sztafeta mieszana oraz supermikst. Pierwsze indywidualne zawody mężczyzn odbędą się 2. grudnia, a kobiet dzień później.

Narty Karabiny Dziewczyny - polskie biathlonistki jak od Tarantina [ZDJĘCIA]