Rekordowa oglądalność biathlonu w Eurosporcie

Średnio 712 tysięcy widzów oglądało w niedzielę w Eurosporcie bieg mistrzostw świata, w którym brązowy medal zdobyła Monika Hojnisz. To rekord w historii transmisji z biathlonu w tej telewizji.
"W niedzielę 17 lutego Eurosport zanotował rekordową oglądalność pojedynczej relacji z biathlonu. Ostatni dzień rywalizacji kobiet na mistrzostwach świata w czeskim Novym Mescie oglądało w tym kanale średnio 712 tysięcy widzów* przy udziale w rynku na poziomie 5,95 proc." - czytamy w komunikacie rozesłanym do mediów.

Wynik ten to przede wszystkim zasługa znakomitych występów polskich biathlonistek. Monika Hojnisz w swoim debiucie w biegu ze startu wspólnego na seniorskich mistrzostwach świata wywalczyła brązowy medal, a Krystyna Pałka zajęła siódme miejsce.

"W kulminacyjnym momencie relację śledziło ponad 900 tys. widzów. Do tej pory rekord oglądalności z biathlonu należał do relacji z ostatniego biegu biathlonowego kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver (również biegu ze startu wspólnego) i wynosił 575 tys. widzów. Wczorajszy wynik był więc o 23 proc. wyższy od dotychczasowego rekordu" - informuje Eurosport.

Na kolejne biathlonowe transmisje w Eurosporcie trzeba poczekać do końca lutego. Od 28 lutego do 3 marca odbędzie się Puchar Świata w Oslo.

* Źródło: Nielsen Audience Measurement, AMR