MŚ w biathlonie. Pałka pobiegnie z dalszym numerem

Z 78. numerem wyruszy na trasę biegu indywidualnego na 15 km wicemistrzyni świata w biegu pościgowym Krystyna Pałka. - Wybór dalszych numerów doradzili nam nasi serwismeni - tłumaczy trener kadry Adam Kołodziejczyk. Transmisja od 17.15 w Eurosporcie, relacja na żywo w Sport.pl.
W Novym Mescie od rana sypie dość gęsty śnieg, utrzymuje się ujemna temperatura. - Takie warunki pogodowe nie powinny wpływać na strzelanie, ale mogą utrudniać bieg. Za radą naszych serwismenów dziewczyny wybrały start w drugiej i trzeciej grupie. Jest szansa, że gdy będą biegły, trasa będzie już przetarta i ubita - mówi przed startem trener Kołodziejczyk.

Czołowe zawodniczki Pucharu Świata mogą wybierać, w której z trzech podgrup startowych będą losowane. I tak Magdalena Gwizdoń pobiegnie jako 42., Krystyna Pałka ruszy na trasę z 78. numerem, a Weronika Nowakowska-Ziemniak 106. Jedyną Polką, która ruszy na trasę w pierwszej grupie, jest Agnieszka Cyl, która wystartuje jako 28. 

Cyl dołączyła do kadry w zastępstwie za Paulinę Bobak, która z powodów osobistych wróciła do kraju. W biegu indywidualnym nie pobiegnie 12. w biegu pościgowym Monika Hojnisz. Trener Kołodziejczyk uznał, że lepiej by młoda 22-letnia zawodniczka odpoczęła przed piątkową sztafetą, w której Polki powalczą o medal.