PŚ w biathlonie. Polki siódme w sztafecie w Oberhofie

Po dwóch pierwszych zmianach sztafety 4x6 kilometrów w ramach biathlonowego Pucharu Świata Polki prowadziły. Ostatecznie zajęły siódme miejsce. Wygrały Ukrainki przed Francuzkami i Niemkami.

W polskim zespole bieg zaczęła Krystyna Pałka. Była najszybsza z grona zawodniczek na pierwszej zmianie, ale trzy razy pudłowała i musiała dobierać naboje. Magdalena Gwizdoń ruszyła na trasę jako druga, ze stratą 13,9 do reprezentantki Czech.

Gwizdoń często marnowała występ sztafety na strzelnicy. Tym razem też cztery razy musiała dobierać naboje, ale rywalki myliły się częściej i po dwóch zmianach Polki prowadziły.

Na trzeciej zmianie młoda Monika Hojnisz trzymała się w czołówce. Po strzelaniu w pozycji leżącej była druga, ale podczas drugiej wizyty na strzelnicy mimo użycia trzech dodatkowych naboi nie była w stanie zestrzelić dwóch krążków i musiała przebiec dwie karne rundy. Na trasę ruszyła jako szósta, ze stratą minuty i 42 sekund do prowadzącej Ukrainki.

Na ostatniej zmianie pobiegła Weronika Nowakowska-Ziemniak. Po dobrym strzelaniu w pozycji leżącej na moment Polki były czwarte, ale po drugiej wizycie na strzelnicy Nowakowska-Ziemniak także musiała przebiec dwa karne okrążenia i finiszowała na siódmej pozycji.

Bieg wygrały Ukrainki w składzie: Julia Dżyma, Valj Semerenko, Olena Pidruszina i Wita Semerenko przed Francuzkami i Niemkami.

Wyniki:

1. Ukraina (0 karnych rund, 5 dobieranych naboi)

2. Francja 45,9 s straty (0 karnych rund, 4 dobierane naboje)

3. Niemcy 1:47,3 straty (2 karne rundy, 8 dobieranych naboi)

4. Norwegia 2:11,9 straty (3 karne rundy, 11 dobieranych naboi)

5. Rosja 2:53,5 (2 karne rundy, 11 dobieranych naboi)

6. Włochy 3:27,4 (0 karnych rund, 10 dobieranych naboi)

7. Polska 3:44,9 (4 karne rundy, 14 dobieranych naboi)

8. Białoruś 4:43,9 (4 karne rundy, 15 dobieranych naboi)

9. Słowacja 5:40,7 (0 karnych rund, 7 dobieranych naboi)