Biathlon. Gwizdoń najlepsza z Polek w Pokljuce

Magdalena Gwizdoń zajęła dwunaste miejsce w 10-kilometrowym biegu na dochodzenie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, który odbył się w sobotę w słoweńskiej Pokljuce. Oprócz Gwizdoń punkty wywalczyły trzy inne nasze reprezentantki. Na trasie najszybsza była Niemka Miriam Goessner.
Po piątkowym sprincie tylko Gwizdoń miała realne szanse na czołowe lokaty. Polka, która po sprincie była szósta, na strzelnicy myliła się pięciokrotnie i ostatecznie przybyła na metę ze stratą prawie dwóch minut do reprezentantki Niemiec.

Krystyna Pałka, Agnieszka Cyl, Monika Hojnisz zajęły odpowiednio 17., 29. i 32. miejsce. Swoje pozycje poprawiła 43. po sprincie Hojnisz i 29. Pałka. Dorobku w PŚ nie powiększyła jedynie Weronika Nowakowska-Ziemniak, która musiała pokonać aż siedem karnych rund i zakończyła zawody na 43. miejscu.

Dla Goessner było to pierwsze zwycięstwo w karierze. W sobotę popełniała błędy na strzelnicy, ale za to świetnie biegała. Była lepsza od drugiej Gabrieli Soukalowej z Czech, mimo że ta strzelała bezbłędnie. Trzecie miejsce zajęła Marie Dorin Habert z Francji.