Biathlon. Nowakowska-Ziemniak: Moja forma siedzi jeszcze gdzieś w lesie

Reprezentacja biathlonistów przygotowuje się do sezonu w szwedzkim Idre. Weronika Nowakowska-Ziemniak, jedna z liderek polskiej ekipy, nie jest pewna swojej formy przed pierwszymi startami. Transmisje z Pucharu Świata od 25 listopada w Eurosporcie.
"Szwecja, Idre - tu zima już w pełni! Zaczęliśmy używać już nowych nart, bo warunki bajkowe:) przyjemnie jest trenować biathlon w jego pełnej formie!" - pisze z optymizmem Nowakowska-Ziemniak na swoim profilu na Facebooku.

Nowakowska-Ziemniak w minionym sezonie zajęła 24. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wyżej z Polek, na 17. lokacie, uplasowała się jedynie doświadczona Krystyna Pałka. Indywidualnie 26-letnia zawodniczka najlepiej wypadła w sprintach w czeskim Novym Meście i austriackim Hochfilzen, gdzie zajęła odpowiednio siódme i ósme miejsce. Była też dziewiąta w biegu ze startu wspólnego w niemieckim Ruhpolding.

- Ten sezon traktujemy jako przejściowy, przygotowujemy się długofalowo do Igrzysk Olimpijskich w Soczi - mówił niedawno w rozmowie ze Sport.pl Adam Kołodziejczyk, szef wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu. - Wierzę jednak, że nasze reprezentantki stać na miejsca w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata - dodał.

Forma na razie w lesie

Nowakowska-Ziemniak na swojej stronie internetowej jest sceptyczna przed pierwszymi startami. "Od kilku dni jestem na zgrupowaniu w Idre, moja forma wydaje się siedzieć jeszcze gdzieś w lesie, ale mam nadzieję, że wystawi choć nosek na pierwsze Puchary:) Jestem zdrowa, a to najważniejsze! Odczuwam jeszcze ciągle ciężar wykonanej w tym roku pracy, lecz niebawem będzie więcej czasu na regenerację, szybkie treningi i starty" - pisze na swojej oficjalnej stronie internetowej.

W Oestersund czeka śnieg

Oficjalna strona biathlonowego Pucharu Świata odlicza już dni do pierwszych zawodów, które odbędą się w Oestersund. W Szwecji utrzymuje się ujemna temperatura. Armatki śnieżne pracują pełną parą, przygotowywane są kolejne etapy tras narciarskich.

Zawody w Oestersund obędą się między 25 listopada a 2 grudnia. Transmisje ze wszystkich zawodów w Eurosporcie.25.11 15.30sztafeta mieszana 2x6 + 2x7,5 km
28.11 17.30bieg na 20 km mężczyzn
29.11 17.30bieg na 15 km kobiet
01.12 13.30sprint mężczyzn na 10 km
01.12 16.30sprint kobiet na 7,5 km
02.12 12.30bieg na dochodzenie mężczyzn na 12,5 km
02.12 14.30bieg na dochodzenie kobiet na 10 km